Archiv článků

Vytisknout

Psí život malého poseroutky

V kategorii Knihy / Aktuality

psi-zivotV nakladatelství CooBoo vychází čtvrté pokračování Deníků malého poseroutky autora a ilustrátora Jeffa Kinneye s názvem Psí život. Jeff Kinney vytvořil hrdinu, který sice vypadá trochu neobvykle, ale na druhou stranu je Greg Heffley úplně obyčejný puberťák a jeho příhody si čtenáři velmi oblíbili.

Celosvětově se této série prodalo 42 miliónů výtisků a na našem trhu jsou Deníky velmi úspěšné a vyhledávané v kategorii knih pro děti ve věku 10 -15 let. Předchozí díly vyšly pod názvem:
Deník malého poseroutky - Zápisky Grega Heffleyho ( 2009 )
Deník malého poseroutky - Rodrick je King ( 2009 )
Deník malého poseroutky - Poslední kapka ( 2010 )

Čtvrté pokračování zápisků kluka, kterého všichni považují za malého poseroutku se jmenuje Psí život.
Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na škole, kde malí poseroutkové jako je on, naráží každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy, ale žádné "milý deníčku" to není! Jsou to vlastně "Zápisky", které si Greg si zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje.
Kniha Deník malého poseroutky získala literární cenu "SUK Čteme všichni 2009 - 20 nejčtenějších knih roku na základě výsledků ankety dětí " a dostala se mezi nominované knihy v projektu Čtení pomáhá v kategorii "Knihy pro 6.- 9. třídu".
Skvělá kniha pro LiStOVáNí, které ale bohužel neobdrželo práva na její uvedení. Více najdete na:
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna