Archiv článků

Vytisknout

Noc literatury 2010

V kategorii Knihy / Aktuality

ilustr-homepage12. května 2010 proběhne v Praze již čtvrtý ročník projektu Českých center Noc literatury, který české veřejnosti kreativním způsobem přiblíží pestrost současné literární Evropy a kouzlo velkých i malých literatur.

 

V průběhu jednoho večera budou známé tváře české kulturní scény číst ukázky z nových překladů děl evropských autorů na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy.
Můžete se těšit například na ukázky nového románu Erlenda Loeho ( autor knihy Doopler ) Tiché dny v Mixing part, které přečtou herec a režisér Zdeněk Černín a  známá herečka z Divadla Pod palmovkou Jitka Sedláčková.

Dějištěm letošního ročníku bude Malá Strana. Literaturou ožije například podkroví po rekonstrukci čerstvě otevřené Malostranské besedy, Ledeburská zahrada, Muzeum Kampa či Ateliér Josefa Sudka. Návštěvníci se můžou těšit na kvalitní současnou literaturu v podání Jiřího Langmajera, Miroslava Táborského, Marthy Issové, Jaroslava Rudiše či Jana Budaře. Spojením zajímavého textu, atraktivního místa a originální prezentace nabízí projekt jedinečnou atmosféru a neopakovatelný kulturní zážitek pro širokou veřejnost.

Akce se koná v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi Svět knihy 2010, kde se návštěvníci budou moci osobně setkat s vybranými autory Noci literatury. Do projektu se aktivně zapojí i významná pražská knihkupectví prodejem knih Noci literatury 2010. Doprovodnou akcí projektu bude výstava Leporelohra Petra Nikla a Ondřeje Smeykala, koncipovaná jako permanentní tvůrčí dílna s důrazem na fenomén knihy jako objektu propojujícího text a obraz, kterou na květen chystá České centrum Praha. 

Více informací na www.nocliteratury.cz

 

12.5. / 18:00 / Noc literatury - Tiché dny v Mixing part (Erlend Loe) / Divadlo Čertovka, Praha

ukázky z nového románu Erlenda Loeho čtou herci Zdeněk Černín a Jitka Sedláčková

 

 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna