Archiv článků

Vytisknout

Union Atlantic

V kategorii Knihy / Novinky

 Nakladatelství Host v těchto dnech uvádí novinku uvádí novinku Union Atlantic od  Adama Hasletta.Dychtivě očekávaný románový debut od autora sbírky povídek Ty tu nejsicizí, která se dostala do finále soutěže o Pulitzerovu cenu. Velicepůsobivý portrét novodobých "zlatých časů", první dekády dvacátého prvníhostoletí. 

Hlavním tématem románu Union Atlantic je spor mezi mladým dynamickýmbankéřem Dougem Fanningem žijícím ve světě velkých bankovních korporací abývalou učitelkou Charlotte Gravesovou, romantickou ženou trpící duševníporuchou, z jejíchž úst zaznívá vášnivá kritika společnosti a obhajobastarých hodnot. Doug si postaví honosný dům na pozemku, který Charlottinotec daroval městu Finden. Charlotte se rozhodne, že ho odtamtud s pomocísoudu vystrnadí. Doug Fanning zastává významnou pozici v bance UnionAtlantic, v jedné z největších finančních společností ve Spojenýchstátech. Banka se snaží udržet nad vodou všemi možnými způsoby a Doug sedo tohoto zápasu zaplete. A je to právě bratr Charlotte Gravesové, HenryGraves, prezident newyorské Federální rezervní banky, kdo bdí nad UnionAtlantic a nad celým finančním systémem. Do stupňujícího se konfliktu meziDougem a Charlotte je vtažen i Nate Fuller, problémový student středníškoly, jehož přítomnost v obou vzbudí silné emoce a který zasáhne dorozbouřených sousedských vztahů.Union Atlantic je neodolatelně spletitý, nápaditý a duchaplný román. Jehovydání jistě způsobí rozruch a čtenáři budou brát tuto knihu do rukouznovu a znovu."První velký román nového století, v němž se právě nové století ocitá vcentru pozornosti... Je významný a ambiciózní, jako romány bývávaly. Je onás, o nás všech, a o současné době.
"Esquire
"Adam Haslett se dokáže dokonale vcítit do svých postav a vykreslit jejichvnitřní život do překvapivých detailů. Jeho vyprávění je půvabné ainspirativní a autor umí v příběhu odhalit skrytou symetrii lidskýchvztahů.
"The New York Times
  • Nakladatelství Host
  • Edice Překladová próza
  • 			Doporučená cena: 299 Kč
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna