Divoké Vánoce v Baobabu

Ze dne 19. 12. 2011, kategorie Aktuality

Kupte si k Vánocům kvalitní knihy. V Baobabu právě vychází tři!

Divoké Vánoce v Baobabu

12 klasických pohádek vyprávěných obrazem 12 ilustrátory Baobabu, Kaplického Bylo nás pět z Tábora - úžasná pouliční dobrodružství doplněná o mapy, kde se příběh odehrává a zejména fotografie míst a zákoutí z archivu fotografického ateliéru...

...Šechtl a Voseček a konečně potěšení pro dospělé v podobě Sta gregerií v obrazech slavného španělského surrealisty Ramóna Goméze de la Serny vydané v odvážném nakladatelství Media Vaca.

Potěšte se o Vánocích s námi novými knihami a navštivte jejich uvedení 18. 12. v galerijním knihkupectví Baobab od 16 hod (Žižkova 250, Tábor).

O nejnovějších knihách
12 nejmenších pohádek

K 12 letům Baobabu nadělujeme 12 sešitků 12 klasických evropských pohádek vyprávěných obrazem 12 výtvarníky Baobabu. Od klasického komiksového převyprávění Alžběty Skálové (Jak stařeček měnil až vyměnil) a Dagmar Urbánkové (O chytrém šibalovi), přes fantastické karetní kresby Juraje Horvátha (Dlouhý, Široký a Bystrozraký), přímočarou linorytovou taškařici Chrudoše Valouška (O řepě), spontánní malby Terezy Říčanové (Pták Ohnivák a vlk Šedivák) a další.

Václav Kaplický / Bandita, Paťara a spol.

Vítejte ve starém Táboře na začátku 20. století. Právě tehdy se po ulicích a náměstích Starého Města, po loukách, mezích a polních cestách Klokot, Čelkovic a Náchoda a po březích Lužnice i Jordánu proháněly a na život a na smrt bojovaly udatné kmeny táborských kluků: Klášteráci a Klokoťáci. Táborských Bylo nás pět z pera slavného zdejšího rodáka Václava Kaplického zůstalo dodnes živým a čtivým klukovským příběhem o přátelství, věrnosti a odvaze malých kluků, kteří sice povětšinou neměli boty, ale nikdy, opravdu nikdy se nenudili.

100 gregerií v obrazech/Ramón Gómez de la Serna, ilustrace César Fernández Arias

Stále moderní jazykový vynález slavného španělského surrealisty. Na pomezí vtipu, slovní hříčky nebo neotřelé asociace vznikly legendární sentence, které v tomto vydání congeniálně doplňují ilustrace Césara Fernándeze Arii. Gregerie je to nejnáhodnější z myšlenky, kterou, máme-li gregerii potkat, musíme vést po cestě hadů, mravenců a červotočů až k místu šťastné náhody.

Děkujeme za zájem o naše knihy, přejeme krásné Vánoce a na viděnou na některé z předvánočních akcí!
Ve středu 21. prosince ne na Vás těšíme na Vánočním podvečírku od 16 hodin v Kavárně Mlejn na Kampě. Zpěv Lucie Steinhauserové, mini překvapení, uvedení nových knih a setkání autorů.
Váš Baobab

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna