Poslední letošní Ekonomie!

Ze dne 19. 12. 2011, kategorie Aktuality

Jubilejní 111. repríza

Poslední letošní Ekonomie!

Snad cestou z trhů, z nákupů, od sálatu, odkudkoliv, stavte se ještě na poslední LiStOVáNí sezóny, naší reprízu dnes už kultovní Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka. Navíc je to naše jubilejní 111. repríza. Ve Štúdiu12 21.12. v 19:00 se na Vás budeme těšit, ...

...netajte to známým, je to, troufáme si řicít, velká sranda.

Ekonomie dobra a zla (Tomáš Sedláček)

Český bestseller roku 2009 dokazuje, jak je ekonomie krásná věda a že její kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní člověk dokáže představit. Poté, co představí nečekaně pestrou škálou pramenů od Eposu o Gilgamešovi přes Bibli a Komenského až po moderní ekonomy, přichází s kritickou reflexí dnešní doby, až samotnou analýzou současné finanční krize jako příležitosti pro to, aby člověk znovuobjevil sám sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním. Jan Kraus o knize řekl: "Takhle by měly vypadat moderní učebnice, jste li typem jako já, tedy žákem, který se nechce učit, ale přesto chce občas něco vědět." Totéž platí i o představení. Projekt LiStOVáNí s touto knihou pokračuje v inscenování netradičních textů.
Představení má přes 100 repríz, objevilo se ve více, než 70 městech republiky, stabilně se hraje na Nové scéně Národního divadla v Praze a se svou anglickou verzí se vydalo na turné po Evropě.
účinkují: Lukáš Hejlík, Alan Novotný
vydalo nakladatelství 65.pole
partneři představení: studium VŠEM, Ekolo, O1 The One, 65.pole

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna