Listování představení Můj příběh – 9:58

Ze dne 02. 12. 2013, kategorie Reference

ZŠ jazyků Karlovy Vary

Učitelčin komentář:
...Na představení jsem si vybrala strategickou pozici přesně uprostřed žactva, hned vedle žáků 9. A „Horáčka" a „Pažouta". Dalo se očekávat páchání ostudy na mnoho způsobů, z nichž nejméně rušivým, ale pro vystupující velmi ponižujícím, je spánek...

Během představení jsem ale ze strany této dvojice zaslechla pouze tento komentář: „Hele, já sem myslel, že to bude ňáká kravina, ale vono to není špatný!" Pokud takto vystoupení hodnotí „vším školním" otrávený a znuděný deváťák – chlapec, umíte si představit, jak asi výkon slavných herců zamával s mladšími slečnami! Maminky některým nakázaly, že bez fotografie s herci ať se domů ani nevrací...Ještě o přestávce po vystoupení honem hledaly Lukáše Hejlíka na Facebooku, aby mu odeslaly žádost o přátelství... S podpisem herců na kůži se mi po vyučování pochlubilo dokonce i několik mladších chlapců.

Vystoupení se moc líbílo i nám učitelům, především šlo ale o děti, u kterých nikdy nevíte, čím se jim nejlépe strefit do vkusu. A nebudu lhát, že tentokrát byly nejen spokojené, že přišly o hodinu výuky, ale přímo nadšené, zaujaté, v náladě, prostě a jednoduše, Listování se povedlo. Tečka.

Komentář naší osmandy:
...Rozhodně jsem čekala něco nudnějšího. Přestože mám knihy ráda, byla jsem přesvědčená, že herci nedokážou dost dobře podat knihu. Představení bylo v zábavném pojetí a některé (skoro všechny) hlášky opravdu stály za to. Líbily se mi vtipy a to, jak díky legraci uběhl projekt strašně rychle. A to nemyslím tak, že jsem chtěla, aby uběhl rychle, naopak. V přítomnosti úspěšných bavičů bych chtěla zůstat co nejdéle. Při představení jsem vůbec neměla pocit nezaujetí a ani náhodou jsem se nenudila. Je opravdu těžké spojit „srandu" s informacemi. A hercům se to povedlo. Seznámili nás se světoznámým sportovcem a zároveň dokázali použít svůj výtečný smysl pro humor.

Smích prodlužuje život. A díky tomuto projektu nám určitě přibylo pár let navíc.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna