HaKLiáDa

Název knihy: Intimní schránka Sabriny Black | O rodičích a dětech | Konec světa | Zkušební trylky z Marsu, Autor: Emil Hakl, Nakladatelství: Argo

Vítejte ve zběsilém světě Emila Hakla, vyrazíme s ním na jeho nekonečné výlety, poznáme nejrůznější týpky, prožijeme neuvěřitelné příhody. Toto není reklama na štěstí, ale realita knížek Emila Hakla, který patří k předním českým spisovatelům. Legendárně první LiStOVáNí vzniklo právě uspořádáním díla Emila Hakla v jakousi koláž, tedy HaKliáDu.

Emil Hakl

(*1958, Praha)vlastním jménem Jan Beneš. Pracoval jako aranžér, knihovník, skladník, strojník, zvukař, textař a redaktor. Vystudoval Státní konzervatoř Jaroslava Ježka, obor tvorba textu. Je jedním ze zakládajících členů volného literárního sdružení Moderní analfabet. Publikoval v časopisech Iniciály, v revui Moderní analfabet, v Literárních novinách, ve Tvaru, v internetovém časopise Dobrá adresa a v různých sbornících a almanaších. Nejprve se věnoval básnické tvorbě. Vydal sbírky Rozpojená slova (Mladá Fronta, Praha 1991) a Zkušební trylky z Marsu (CHERM, Praha 2000). V současné době se věnuje psaní prózy. Jeho prvním prozaickým dílem byla povídková sbírka Konec světa (Argo, Praha 2001). Následovaly romány Intimní schránka Sabriny Black (Argo, Praha 2002), O rodičích a dětech (Argo, Praha 2002), O létajících objektech (Argo, Praha 2004), Let čarodějnice (Argo), Pravidla směšného chování (Argo) až po přepracovanou knihu Intimní schránka Sabriny Black - Final Cut (Argo).

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna