Dobrodružství strýčka Ludvíka

Název knihy: Strýček Ludvík v honduraských stepích, Strýček Ludvík ve švýcarské poušti, Strýček Ludvík v sibiřské džungli, Autor: Jannec Levi, Nakladatelství: Práh

Strýček Ludvík není jen tak nějaký obyčejný strýček, je to strýček pohádkový. A ani jeho příběhy nejsou obyčejné... Strýček Ludvík se setkal s kouzelníky, na chvíli se stal šaškem v Opačném království, kde lidé chodí po rukou, a od jisté smrti ho zachránily jeho čtyři vlasy! To ale není všechno! Tak pojďte společně se strýčkem Ludvíkem šplhat do oblak, kamarádit se s obry, bojovat se strašidly, a možná se i dozvíte pár důležitých věcí o životě.

Jannec Levi

(*1975, Izrael) vydal v roce 2008 první příběh pětidílné série pro děti Dobrodružství strýčka Ludvíka v honduraské divočině (česky Práh 2012). O dva roky později za ni získal Cenu knihovníků a do konce loňského roku se v Izraeli stala jednou z nejoblíbenějších dětských knížek – všech pěti dílů se prodalo skoro 150 tisíc výtisků. Co děti k jeho knížkám přitahuje? Levi si vymýšlí, jako když dýchá, stejně přirozeně jako děti.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna