Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Autor: Dušan Taragel a Josef "Danglár" Gertli, Nakladatelství: Host

Velká oslava projektu LiStOVáNí / účinkují všichni herci souboru jako neposlušné děti
Máte doma dítě, které se dloubá v nose, je zapomnětlivé, lenivé, lakomé nebo hubaté? Hledáte dobrou polepšovnu, která vaše dítě zachrání před celoživotní neposlušností? Už nehledejte. Z této knihy se vaše dítě konečně dozví, co ho čeká, když bude neposlušné!
Legendární slovenský bestseller, který má tisíce nadšených fanoušků, ale také stejně mnoho odpůrců, uvede projekt LiStOVáNí jako svou jubilejní stou premiéru, tedy 100. titul. Můžete se tedy těšit na Lukáše Hejlíka jako profesora Hermana Kostižera, který vám představí neposluchy jako například Věrku Hollou, co se neustále dloubala v nose, zapomnětlivého Pavlíka Oubrama, žravého Alánka Novotného nebo například Leničku Janíkovou, která neustále žalovala. A klidně vezměte i své neposedné děti, na místě totiž proběhne test poslušnosti.
- účinkují: Lukáš Hejlík a všichni herci ze souboru LiStOVáNí, kteří mají ten večer čas
- kniha vyšla v českém překladu Miroslava Zelinského v roce 2014 v nakladatelství Host
- turné se koná pod záštitou Slovenského institutu

  • Premiéra: leden 2016
  • Délka: 65 minut
  • Kategorie: Pro dospělé

Dušan Taragel

*1961 v Bratislavě. Knižně debutoval v roce 1997 Pohádkami pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. Kniha vyšla v krátké době ve třech vydáních, byla přeložena do polštiny a češtiny a inspirovala několik divadelních dramatizací na Slovensku i v České republice. V současnosti se kromě publicistiky věnuje také psaní scénářů pro sitcomy a televizní seriály.

Jozef Gertli Danglár

*1962 v Detvě. Dětství prožil v hájovně Bratkovský most. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě. Několik let strávil v různých zaměstnáních (kulisář, restaurátor). Od ukončení VŠVU se věnuje kreslení komiksů a jiných obrázků.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna