... blondýny, brunety, zelenooké zrzky, člověk je nemůže nemilovat ...

Ukázka z knihy: Smrt Zajdy Munroa

Autor knihy Nick Cave Odkaz na repertoár Zobrazeno 15178

Smrt Zajdy Munroa

Zajda otočí klíčkem v zapalování a jeho žlutý Fiat Punto se s churavým prskáním probere. Někde vzadu ve svědomí hlodají nízkoúrovňové výčitky - snad se tomu tak dá říkat -, vtíravý údiv nad tím, že je čtvrt na jednu a on pořád není doma. S lehkým znepokojením si vybavuje, že Libby byla včera večer obzvlášť rozrušená,

ale nedokáže si vzpomenout proč, a co na tom, vždyť venku je krásně a Zajda svoji ženu miluje.

Pro Zajdův neutuchající optimismus je příznačné, že zlaté časy jejich námluv ještě pořád třímají ve svých spárech přítomnost, takže ať jejich manželství lítá v jakémkoliv průšvihu, stačí, aby si Zajda na svou ženu vzpomněl, a v těch vzpomínkách má Libby zadek pořád pevný, prsa výbojná jak torpéda, ještě ji nepřešel ten holčičí smích a ještě má ty veselé levandulové oči. Když vyjede z parkoviště do úchvatného přímořského slunce, v žaludku mu pukne bublina radosti. Je krásně a on, ó ano, miluje svou ženu.

Zajda se s Puntem proplétá víkendovým mumrajem, vyjede na pobřeží a při pohledu na tu závratnou operetní letní scenérii, která se před ním rozprostře, málem omdlí.

Skupinky nohatých školaček s piercingem v pupíku, poklusávající dívenky v tričkách s nápisy, rozverné, prdelaté paničky s psíky na vodítku, páry, které tu na trávnících v podstatě souloží, jedna velká plážová kunda rozvalená na pozadí lascivně tvarovaného mraku, fůra rošťand, co by si daly říct - velkých, malých, bílých, černých, mladých, starých, těch, co nejsou na první pohled žádné krasavice, ale kdo hledá, najde, rajcovních mladých mamin, kozatých, veselých, naolejovaných roštěnek v bikinách, ženských, co zrovna vstaly z pláže a mají zadky ďolíčkované od kamínků - ty vole, to je síla, myslí si Zajda -, blondýny, brunety, zelenooké zrzky, člověk je nemůže nemilovat, a Zajda zpomalí, až jede krokem, a stáhne okýnko.

Zamává na jednu zarytou sportovkyni ve sportovním elastickém tílku a s iPodem a ta mu - asi - taky zamává; černošská holka hopsá po trávníku na žlutém gumovém skákacím míči (klobouk dolů); polonahá školačka s ohromným cucflekem kousek nad kostrčí, ze kterého se jako zázrakem vyklube vytetovaná mašlička nebo co - „Dárkový balení!" huláká Zajda. „No toto?" -, pak je nutno hladově zahvízdat na úplně nahou a úplně naolejovanou kočku, která, jak si Zajda při bližším zkoumání uvědomí, má na sobě přece jenom tělová tanga, která ji obepínají tak dokonale jako střívko jitrnici; zamává třem božským amazonkám se stehny jak hrom, co si v polstrovaných kozačkách pinkají s ohromným modrooranžovým nafukovacím balonem (taky mu zpomaleně zamávají). Pak Zajda zatroubí na dvě překvapivě rajcovní mužatky, vystřelí na něj prostředníčky a Zajda se rozesměje a představí si je v akci, opásané dildy; pak zahlédne holčičku s copánky a kolínky u sebe, jak líže červenomodře pruhované lízátko; holku oblečenou v nepopsatelném oděvu, co vypadá, jako kdyby si na sebe navlíkla pstruha; pak nějakou chůvu či co, která se sklání nad kočárkem a jsou jí vidět zářivě bílé kalhotky a Zajda sykne mezi zuby a pěstí praští do klaksonu. Vzápětí si všimne zjevně opuštěné, vyčouhlé úřednice, která se odpotácela od svých svobodu zapíjejících kamarádek, má na sobě tričko s nápisem DĚSNĚ PŘITOM KVIČÍM, opile se potácí po trávě a v ruce si nese velký nafukovací penis. Zajda mrkne na hodinky, chviličku mu to vrtá hlavou, ale pak se rozhodne pokračovat v lovu. Zahlédne divnou, zahalenou holku v bikinách s viktoriánským honzíkem a zamává na roztomilou feťačku, co vypadá úplně jako Avril Lavigne (má stejně černě obtažené oči), která sedí na hromadě bezdomoveckých časopisů ve vchodu činžovní barabizny Embassy. Vstane a šourá se k němu jako živá kostra, má obří zuby a pod očima černé pandí kruhy, a v tu chvíli si Zajda uvědomí, že to není žádná feťačka, ale jedna proslulá topmodelka na vrcholu slávy, sice si nemůže vzpomenout, jak se jmenuje, ale ve slipech se mu vymrští erekce, pak si ji pořádně prohlédne a zjistí, že je to přece jenom smažka, a pokračuje dál, i když všichni, kdo jedou v tomhle byznysu, vědí na sto procent, že smažky kouří nejlíp na světě (a nejhůř zas coury, co jsou na cracku). Zajda zapne rádio, Kylie Minogue začne zpívat „Spinning Around" a Zajda nevěří vlastnímu štěstí, a když rozpustile zakváká synťák a Kylie spustí svůj orgiastický paján na anál, zmocní se Zajdy nekonečná radost a vzpomene si na Kyliiny zlaté kraťásky, na ty nádherné pozlacené polokoule, a to mu zase připomene, jak tam v hotelu s břichem plným párků a vajíček ojížděl servírku River do velkého, bělostného zadku, a začne si zpívat s rádiem.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna