Rozhovor s Markétou Baňkovou

Rozhovor s Markétou Baňkovou

15. 08. 2016

Markéta Baňková za svou knihu bajek pro dospělé Straka v říši Entropie, získala Magnesii Literu v kategorii objev roku. Teď jí vyšel další román, Maličkost, a opět si stojí velmi dobře. LiStOVáNí se Strakou znovu vyráží na turné, kde bude mít obě knihy podepsané autorkou k prodeji. A i když je to sranda hlavně pro dospělé,

Ukázka: Muž, který miloval Yngveho

Ukázka: Muž, který miloval Yngveho

15. 08. 2016

Do češtiny přeložila Kateřina Krištůfková.

Nedokázal jsem si tyhle myšlenky přidržet před očima, podívat se na ně jasně a říct, co znamenají.
Protože Yngve byl kluk. Já jsem byl kluk. A prostě jsem nebyl teplouš. Naopak – vždycky mě nade všechno zajímaly holky a ve chvíli, kdy jsem potkal Yngveho, jsem je zbožňoval, jako by byly dobro a krása sama, a už pátý měsíc jsem měl přítelkyni.

Rozhovor s Robertem Fulghumem

Rozhovor s Robertem Fulghumem

2. 06. 2016

Robert Fulghum míří do Česka uvést svou novou knihu Poprask v sýrové uličce. Chystá se také na veliké turné s projektem LiStOVáNí, který uvede na jevišti jeho Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Robert Fulghum aka seňor Fuljumero si v divadelním představení zahraje, pak bude besedovat s diváky, aby se jim nakonec podepsal do nové knihy,

Rozhovor s Lukášem Hejlíkem o turné s Robertem Fulghumem

Rozhovor s Lukášem Hejlíkem o turné s Robertem Fulghumem

21. 05. 2016

Projekt LiStOVáNí uvedl doposud na jevišti 103 knih. Velmi často soubor okolo herce Lukáše Hejlíka doprovodili i samotní autoři a to opravdu z celého světa. Mezi ty nejvýznačnější patří například i Robert Fulghum. Ten se teď vrací do Čech již na třetí turné s tímto divadelně-literárním projektem.

Robert Fulghum a Létající cirkus na velkém turné po České republice!!!

Robert Fulghum a Létající cirkus na velkém turné po České republice!!!

18. 05. 2016

Seňor Fuljumero se vrací, aby s projektem LiStOVáNí okolo herce Lukáše Hejlíka představil svou novou povídkovou knihu Poprask v sýrové uličce.
Projede kompletně české luhy i moravské háje v rámci turné Létající cirkus.

Ukázka: Drž mě pevně, miluj mě zlehka

Ukázka: Drž mě pevně, miluj mě zlehka

18. 05. 2016

Aristofanés Joyce III. byl syn profesora herectví, stejně jako i jeho otec, Aristofanés Joyce I. Toho nejmladšího však jeviště nelákalo, naopak. Promoval na právnické fakultě a to umělecké jméno si zkrátil. „Aristo Joyce“.
V Seattlu nastoupil jako právní zástupce ve velké advokátní kanceláři. Po několika letech však Aristo pocítil, že se blíží změna. 

Ukázka: Gorila a já

Ukázka: Gorila a já

27. 04. 2016

Příští den si Gorila vymyslela, že jí mám dělat při práci společnost. „Kdybys chtěla zase vzít roha, byla bych za to odpovědná," prohlásila. „Když se mnou budeš na dvoře, můžu na tebe dohlížet." Otevřela zadní vchod a přísně sledovala, jak vycházím ven. Natáhla jsem si žlutou bundu a vykročila do bláta. Zadní dvůr byl ohraničený vysokým plotem z prken.

Rozhovor s Fridou Nilsson

Rozhovor s Fridou Nilsson

25. 04. 2016

„České vydání mé knihy je fantastické!" Tak zakončila náš rozhovor Frida Nilsson, švédská spisovatelka knih pro děti, jejíž kniha Gorila a já nedávno vyšla v nakladatelství Portál. Povídala jsem si s ní nejen o její knize, ale i o tom, jak bychom se měli chovat k dětem.

Turné Gorila a já

Turné Gorila a já

23. 04. 2016

Listování vyráží na další turné pro děti - Ředitelka dětského domova nemá ráda osmiletou Jonnu, a tak ji ochotně předá k adopci děsivé Gorile, která jednoho dne přijede v otlučeném Volvu. Gorila žije na skládce a živí se prodejem šrotu. 

Turné Šmodrcha - ZŠ Pardubice

Turné Šmodrcha - ZŠ Pardubice

19. 04. 2016

V ú­te­rý 5. dub­na 2016 se v po­slu­­chárně na­ší ško­ly usku­­tečni­lo scénické čtení kni­hy Šm­od­r­cha, brit­ského au­to­ra Ar­chie Kimp­to­na. Knížku o po­pleteném ko­či­čá­kovi před­stavi­­li žákům 2. a 4. tříd her­­ci Lukáš Hej­­lík a Vě­ra Hol­lá. Po před­sta­vení násle­dova­la be­se­da, pro­dej knih a au­togra­mi­á­da s au­to­rem.

Rozhovor s Jiřím Hájíčkem

Rozhovor s Jiřím Hájíčkem

10. 04. 2016

Potřebuješ mít pro knihu vždycky nějaký reálný předobraz, nebo si většinou dokážeš všechno vyfabulovat?

Já nejsem typ autora, který by si sedl ke stolu a teď přemýšlel, o čem bude psát. Vždycky je to nějaká reálná inspirace zvnějšku, nějak se mě to téma dotýká, ale pak už jde psaní svou cestou...

Turné Fotbalové deníky za účasti Jiřího Hájíčka

Turné Fotbalové deníky za účasti Jiřího Hájíčka

16. 03. 2016

Blíží se česká účast na fotbalovém Euru. Nejenom proto LiStOVáNí vyráží znovu na turné s Jiřím Hájíčkem a jeho Fotbalovými deníky, které kdysi psal po Mistrovství světa ve fotbale v Německu. Tato road movie není ale zdaleka jen o fotbale a už vůbec ne jen pro muže.

Ukázka: Fotbalové deníky

Ukázka: Fotbalové deníky

16. 03. 2016

Na náměstí v České Lípě protáhli těch několik místních butiků a taky obchůdek s prádlem, s dámským i pánským, a když se vraceli k autu, nesli tři tašky. Simona se chtěla co nejdřív převléct, a tak našli restauraci, kde zašla okamžitě na toaletu. Když se vracela, měla na sobě letní šaty nad kolena, bílé, s pestrými, velkými květy.

Turné Šmodrcha za účasti autora Archie Kimptona!

Turné Šmodrcha za účasti autora Archie Kimptona!

15. 03. 2016

Pěkně popletený kočičák
Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého mluvícího kocoura,

Rozhovor s Archie Kimptonem

Rozhovor s Archie Kimptonem

15. 03. 2016

Rozhovor s Archie Kimptonem pro Brooke Hunter
Jak vás vlastně vůbec napadlo sepsat Šmodrchův příběh?
No, všechno to vlastně začalo s Dobby! To byla taková plastová panenka s velkýma očima. Patřila mé starší sestře. Když mi bylo pět, zjistil jsem... 

Ukázka: Šmodrcha

Ukázka: Šmodrcha

15. 03. 2016

Také vás někdy přepadne pocit, že všechno není, jak by být mělo? Že ti lidé, se kterými žijete - vaše rodina-, možná ve skutečnosti vůbec nejsou vaši příbuzní? Že třeba došlo k hrozivé záměně v porodnici a vás jako novorozence omylem dali úplně cizím rodičům, takže teď trávíte život s bandou nechutných podivínů,

Přidáváme termíny!

Přidáváme termíny!

26. 02. 2016

Pro velký úspěch přidáváme v některých městech představení Kafe a cigárko, sledujte pozorně program ve vašem městě...

Rozhovor s Marií Doležalovou

Rozhovor s Marií Doležalovou

8. 02. 2016

Proč jste se vlastně vrhla na psaní blogu Kafe a cigárko?
Psaní pro mě byl vždycky relax a způsob, jak dávat ven emoce. Před psaním blogu jsem ale celé dva roky nepsala vůbec, nebyl na to čas, a tím spíš se to ve mně nastřádalo a díky tomu, že mě napadlo "moje" téma, ke kterému jsem měla spoustu

Turné Kafe a cigárko

Turné Kafe a cigárko

4. 02. 2016

Marie Doležalová (Divadlo na Fidlovačce / Comeback / Stardance) si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se Marie nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera.

Ukázka: Jak urazit herce pochvalou

Ukázka: Jak urazit herce pochvalou

4. 02. 2016

Existuje věta, která zní jako kompliment, ale pro nás herce je to hluboká urážka.
"Jak ses naučil tolik textu?"
Ta věta přichází většinou po představení, kdy herec očekává, že vyzdvihnete sto jiných věcí na jeho výkonu. Ano, považujeme herectví za umění a sebe za umělce. Umíme být v tvůrčím vytržení, jenom 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:

Ministerstvo kultury ČR
Statutární město Brno
Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru