Literární soutěž Albatrosu

Literární soutěž Albatrosu

20. 04. 2012

Nakladatelství Albatros vyhlašuje čtvrtý ročník literární soutěže o nejlepší původní českou prózu na téma Dobrodružství dětí v 21. století. Uzávěrka odevzdání rukopisu je 30. listopadu 2012, vítěz bude oznámen na Nakladatelských cenách Albatrosu na jaře příštího roku. Kromě finanční odměny se dočká i vydání svého textu.

Rakovinu nevyléčíš

Rakovinu nevyléčíš

4. 04. 2012

Po kuchařské show v LiStOVáNí je tu další pecka. Křest nové knihy Denise Learyho, Proč jsme takoví sráči, který doprovodíme naším představení z knihy stejného autora, Rakovinu nevyléčíš.

Velikonoční knížka Terezy Říčanové

Velikonoční knížka Terezy Říčanové

4. 04. 2012

Přejeme Vám krásné Velikonoce z Baobabu!

Projděte je s Velikonoční knížkou Terezy Říčanové. Tak jako v oblíbené Vánoční knížce i zde malířka, ilustrátorka a kmenová autorka Baobabu zpracovává velké téma se smyslem pro všednodennost.

O rackovi a kočce

O rackovi a kočce

1. 04. 2012

Pro naše mladé diváky jsme připravili další krásný a silný příběh o tom, co všechno jsou rodiče schopni udělat pro své děti. Dubnová premiéra knihy O rackovi a kočce, která ho naučila létat, je příběhem o toleranci, přátelství, odpovědnosti a síle lásky, která dokáže překlenout všechny rozdíly.

Proč jsme takoví sráči

Proč jsme takoví sráči

23. 03. 2012

Po březnové kuchařce vás bude čekat opět velká žánrová změna. Ze šuplíku LiStOVáNí vytáhneme knihu Denise Learyho a současně pokřtíme jeho novou knihu Proč jsme takoví sráči. Rakovinu nevyléčíš je časovaná bomba, která si nebere servítky na žádné téma. Smrtící gagy z arzenálu ultračerného humoru.

Cooking show v LiStOVáNí!

Cooking show v LiStOVáNí!

21. 03. 2012

Za 9 let fungování našeho LiStOVáNí před námi již několikrát přistála vhozená rukavice: "Vy už jste snad neudělali jenom kuchařku". A hle, zvedáme ji a útočíme kontra: její premiéra se nezadržitelně blíží.

Jeden svět 2012

Jeden svět 2012

16. 03. 2012

S radostí jsme přijali nabídku odehrát představení v rámci mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2012 pořádaného společností Člověk v tísni, ve spolupráci s Lužánkami - Střediskem volného času, Brněnským kulturním centrem, Moravskou galerií v Brně, HaDivadlem a Divadlem Husa na provázku.

Nakladatelství HOST

16. 03. 2012

Pokud patříte mezi čtenáře či dokonce předplatitele Hosta, měsíčníku pro literaturu a čtenáře, děkujeme vám za přízeň. Pokud Hosta znáte jen málo a patříte k zájemcům o kvalitní literaturu, máte právě teď příležitost využít naší nabídky a časopis si předplatit.

LiStOVáNí na Gröbovce

LiStOVáNí na Gröbovce

15. 03. 2012

Ještě před premiérou naší kuchařky (U nás v Evropě/divadlo Minor/27.3./19:30/ doporučujeme využít předprodeje či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) Vás velmi srdečně zvu na LiStOVáNí na krásné Gröbovce. Ono totiž nejenom pobaví, ale i pomůže. Výtěžek ze vstupného poputuje do Nadačního fondu Propojeni, jehož jsem patronem.

U nás v Evropě

U nás v Evropě

3. 03. 2012

Maminka mi kdysi v době železné opony vyprávěla o jedné pratetičce, která žila před druhou světovou válkou v Bratislavě a jezdila tramvají na oběd ke své přítelkyni – ta ovšem bydlela ve Vídni. V době železné opony to znělo jako nesplnitelný sen, pohádka. A dnes už je to zase normální.

Severák na Vysočině

Severák na Vysočině

27. 02. 2012

Vysočina má jistě své problémy s drsným počasím. Přesto přes ni teď projde Severák, který doposud nezavál. Kniha Dobrý proti severáku potvrdila v LiStOVáNí své kvality a s tímto emailovým koncertem se projekt krom klasického Havlíčkova Brodu dostane poprvé také do Pelhřimova a Jihlavy.

Egbérie a Olténie - Sylva Fischerová

Egbérie a Olténie - Sylva Fischerová

21. 02. 2012

Sylva Fischerová si nebere servítky. Hrdinové jejích pohádek jsou lidé z masa a kostí, cpou se a bolí je břicha.
Správná pohádka má mít tři vlastnosti: poezii, moudrost a vtip. A má se líbit jak dětem, tak dospělým. Pohádky Sylvy Fischerové takové jsou.

Emailový milostný balet

Emailový milostný balet

9. 02. 2012

Začíná nám turné s novým, vtipným, milostným představením Dobrý proti severáku, knihou současného rakouského spisovatele Daniela Glattauera, která se stala mezinárodním bestsellerem! V roce 2006 byla nominována na Německou knižní cenu a byla přeložena do mnoha jazyků a adaptována do podoby divadelní i rozhlasové hry.

Kamarádi na život a na smrt

Kamarádi na život a na smrt

8. 02. 2012

Pachatelé dobrých skutků je další krásná kniha, díky které jsme připravili zábavné představení pro děti a mládež. Tato oblíbená knižní série od Miloše Kratochvíla přináší rozverné historky dvou nerozlučných kamarádů, žáků základní školy. Michal Souček a Filip Fialka jsou kamarádi na život a na smrt, ale také i známé firmy.

LiStOVáNí ve Studiu Kamarád

LiStOVáNí ve Studiu Kamarád

7. 02. 2012

Každou neděli v 7:30 začíná na Čt1 vysílání Studia Kamarád, pořadu pro děti. Tato neděle 12.2. pro nás ovšem bude zcela výjimečná. Jako host se tentokrát objeví na televizní obrazovce Lukáš Hejlík a po rozhovoru s ním nebude chybět ani ukázka z představení. Listovat se bude knížkou Kouzelná Baterka, kterou napsala spisovatelka Olga Černá.

Literárně-výtvarná soutěž

Literárně-výtvarná soutěž

31. 01. 2012

V rámci kampaně Rosteme s knihou, jejímiž jsme partnery, vyhlašuje společnost Svět knihy, s.r.o. literárně-výtvarnou soutěž Komiks nás baví! Soutěž je určena pro děti a mládež. Slavnostní vyhlášení výherců se uskuteční 18. 5. 2012 na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2012. Vyhlášení moderuje Lukáš Hejlík.

Jed roku 2012

Jed roku 2012

8. 01. 2012

Turné se Starou dámou, která vaří jed začíná právě dnes! Vytáhli jsme ze šuplíku a oprášili jedno z nejhumornějších představení knihy, která právě prošla dotiskem, napsal ji finský švihák jménem Arto Paasilinna. Je šance to vidět v pěti městech, tak se za námi vydejte na výlet a vezměte známé, je to sranda, takže si určitě šplhnete.

Nové video - Dračí polévka

Nové video - Dračí polévka

4. 01. 2012

Nezapomínejte se občas podívat i do našich galerií do kterých přidáváme videa i fotografie a to nejen z našich hlavních scén. Dnes je zde jako novinka video z premiéry představení v Divadle Minor Dračí polévka.

Spisovatel Josef Škvorecký zemřel!

Spisovatel Josef Škvorecký zemřel!

3. 01. 2012

Naposledy vydechl v úterý v Torontu, v nemocnici Princezny Margarety podlehl rakovině ve věku 87 let. Josef Škvorecký, kterého proslavila kniha Zbabělci, patřil k předním českým spisovatelům. Po okupaci Československa emigroval do Kanady, kde vedl od roku vydavatelství '68 Publishers, které vydávalo české exilové autory...

Stará dáma opět vaří jed!

Stará dáma opět vaří jed!

1. 01. 2012

Je tu nový rok a v něm se můžete samozřejmě těšit na spoustu listovaček. Začínáme reprízou jednoho z nejhumornějších představení z knihy, která právě prošla dotiskem, napsal je finský švihák jménem Arto Paasilinna a jmenuje se Stará dáma vaří jed. Jak už název napovídá, těšte se na černočerný finský humor, několik mrtvol (Hejlík, Oubram, Novotný)...

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:

Ministerstvo kultury ČR
Statutární město Brno
Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru