Lukáš Hejlík získal ocenění

 |  Aktuality

Již od roku 2003 uděluje Nadace Český literární fond výroční ocenění za nekomerční aktivity v oblastech publicistiky, vědy, tvorby a interpretace slovesného umění. Porota letos vybrala šest laureátů této ceny, mezi něž patří i herec Lukáš Hejlík se svým projektem scénických čtení LiStOVáNí.

Cenu za mimořádný přínos v oblasti propagace knižní kultury převzal ve středu 6. června 2012 v divadle Archa, kde ten večer probíhalo slavnostní udílení.

Mnozí paradoxně znají Lukášovu tvář z komerčních televizních seriálů. Však ho také před čtyřmi lety "proslavila" Ošklivka Katka (TV Prima), kde v roli hezouna Meduny randil s "popelkou" Katkou. O tři roky později, v seriálu HBO Terapie, ztvárnil elitního vojáka z Afgánistánu Igora, který dochází každé úterý za terapeutem (Karel Roden). S prvním září se navíc objeví Lukáš Hejlík na obrazovkách v seriálu Základka jako homosexuální učitel a další (velmi známý) český seriál právě natáčí.

Kdo si však doposud myslel, že tento krasavec patří především televizi, nechť je jednou pro vždy vyveden z omylu! Lukáš natáčí v Praze, moderuje i v dalších městech, ale se svým LiStOVáNím brázdí celou republiku, aby jím bavil děti i dospělé, a letos byl tedy právem odměněn Nadací Český literární fond. Se svým projektem od roku 2003 totiž "prolistoval" již 75 tituly a ročně odehraje až přes 400 představení, což z tohoto poletujícího divadla činí český unikát.

LiStOVáNí si získalo řadu stálých diváků a velmi často ho doprovázejí i samotní autoři knih (Robert Fulghum, Tomáš Sedláček, Miloš Urban, Emil Hakl, ad.). Pokud se i Vy chcete stát diváky tohoto nekonečného seriálu scénických čtení, zajděte na www.listovani.cz a v nové sezóně pak rovnou na nějaké přestavení. Pravidelně máte šanci v Praze (divadlo Minor), Brně (divadlo Reduta), v Havlíčkově Brodě (Kavárna U Notáře), v Č. Budějovicích (Malé divadlo JČB) a v Bratislavě (Štúdio 12).

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:

Ministerstvo kultury ČR
Statutární město Brno
Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru