Gymnázium a SOŠPg Čáslav

 |  Reference

Ve středu 12. září na naši školu zavítal americký spisovatel C.D. Payne, autor kultovní teenagerské série Mládí v hajzlu, aby spolu s mladými českými herci zúčastněnými v projektu scénických čtení Listování představil svou novou knihu Neviditelný.

Odpolední program začal nápaditě řešeným, mírně lechtivým a velice vtipně podaným scénickým čtením Paynova Neviditelného, které u našich studentů sklidilo velký úspěch: překvapilo je svou živelnou divadelností, úsporností jevištních prostředků a humorem. Následovala beseda s autorem moderovaná Lukášem Hejlíkem, zakladatelem projektu Listování, za jehož mimořádný přínos k propagaci knižní kultury byl tento mladý herec oceněn Nadací Český literární fond.

Během besedy, která díky zvídavým dotazům studentek i kantorek-angličtinářek nebrala konce, přesvědčil C.D.Payne své obecenstvo o tom, že s humorným nadhledem umí nejen psát, ale i hovořit a přistupovat k životu a sobě samému. Dozvěděli jsme se tak, že jako malý kluk si přál být synem milionáře, že k napsání knihy Holubí mambo ho inspirovali holubi za okny jeho kanceláře, kteří se zdáli vést mnohem zábavnější život než sám spisovatel v době, kdy je pozoroval, a že k dosažení humoristického efektu C.D.Payne své postavy rád „mučí", k čemuž s oblibou používá ženské postavy, jež jeho čtenáři nazývají trefně „bitches" a autor sám s taktem i nadsázkou sobě vlastní „ženy, se kterými se těžko vychází":o).

S další návštěvou oblíbeného spisovatele C.D.Payna na G a SOŠPg v Čáslavi už asi počítat nemůžeme, naopak na brzkou shledanou s oblíbeným hercem Lukášem Hejlíkem a jeho Listováním si můžeme klidně vsadit.

Za všechny zúčastněné

Klára Fidlerová

Sledujte nás na sociálních sítích:

Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru