Listování Dračí polévkou

 |  Reference

„Co je to za nesmysl?" „A to je nějaká čínská polívka?" Ale, ne. Nenechte se mýlit. Polévkou se míchá, ale Dračí polévkou, kterou napsala Alena Ježková a kterou nám přečetli a nádherně zahráli Lenka Janíková a Jakub Zedníček, jsme opravdu společně s nimi prolistovali.

Prožili jsme si veselé i smutné zážitky vietnamského chlapce, s kterými se v cizí zemi setkává téměř každý den svého života. Děti z 1. až 4. ročníku viděly pohádku O rackovi a kočce, která ho naučila létat autora Luise Sepúlvedy. Pohádku o pomoci kamarádovi, vzájemném pochopení, o slibech, které se mají plnit, když je někomu dáme.

Jirka Hoššo z 9.A:

Herci z Listování si pro nás připravili představení o knížce Dračí polévka, jejíž autorka je Alena Ježková. Představení bylo o vietnamském chlapci (Long), který žije se svou mámou a dědou na sídlišti v Praze. Long znal svého otce jen z povídky, kterou mu máma vyprávěla před spaním. Na Longovi 12. narozeniny přijel z Hanoje muž, který o sobě tvrdil, že je Longův otec a Long utekl z domova. Jednu noc přespal u své nejlepší kamarádky Světlany a tu další přespal u jeho dědečka na tržnici. Ráno ho dědeček vzbudil a vysvětlil mu že život je nějaká ta "Dračí polévka" a že výslednou "chutí" bude každý mile či nemile překvapen.

Mgr. Renata Hubáčová

Sledujte nás na sociálních sítích:

Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru