Opět na Gajdošce

 |  Reference

Po loňském úspěchu se k nám totiž vrátil herec Lukáš Hejlík se svým projektem LiStOVáNí. Je to projekt na podporu čtenářství. Lukáš se svými kolegy vždy vyberou nějakou zajímavou knížku a tu pak spolu s diváky „prolistují". Vybrané pasáže z knížky zdramatizují, a tak pomocí divadla předvedou, že knížku stojí zato přečíst.

Projekt má velké ohlasy nejen v naší republice, ale také v zahraničí, kde herci „listují" například v angličtině. Pro naši školu si připravili představení založená na knížkách pro děti.

Lukáš Hejlík s Alanem Novotným začali představením pro nejmenší – „listovali" klasikou, knížkou Kvak a Žbluňk jsou kamarádi od Arnolda Lobela. Děti se nasmály, když se dva žabáci snažili najít nějakou zábavu, ať už hledali ztracený knoflík nebo se koupali v řece. Po tomto představení následovala autogramiáda Lukáše Hejlíka, o kterou byl mezi žáky, tedy spíše žákyněmi, velký zájem. Po velké přestávce se tělocvična zaplnila čtvrťáky, páťáky a šesťáky, pro které bylo nachystáno představení Dračí polévka podle knížky Aleny Ježkové. Napínavé vyprávění o vietnamském chlapci, který chodí do české školy, všechny zaujalo. Tentokrát hrál Lukáš s Lenkou Janíkovou.A jako poslední diváci se v malé tělocvičně ocitli nejstarší žáci. Byli nadšení z dramatizace knížky Život k sežrání od Mikäela Olliviera. Příběh o Benovi, chlapci zhruba jejich věku, který je dost při těle, snaží se zhubnout a nakonec se přes všechny strasti přenese daleko lépe díky lásce ke spolužačce Claire, jim nepochybně připadal ze života a povědomý. Do tohoto představení se zapojili všichni tři herci.

Všechna představení spočívala na bedrech jen dvou, maximálně tří herců. Ukázalo se, jak herec musí být tvárný a vytvořit různé postavy během několika minut. Zvládli to bravurně. Navíc byli všichni tři milí a skvěle s žáky komunikovali. Hercům se u nás líbilo, chutnalo jim v naší školní jídelně a naše děti jim přišly sympatické. My jsme byli rádi, že k nám můžeme LiStOVáNí pozvat v tomto školním roce ještě jednou, v červnu.

Věříme, že naši žáci otevřou a přečtou aspoň jednu z knížek, podle kterých se hrálo. To je totiž naším záměrem – aby se děti těšily z knížek a aby těch nejkvalitnějších přečetly co nejvíc!

Sledujte nás na sociálních sítích:

Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru