Nejlepší kniha o fake news!!!

Zobrazeno 8356 Dne 01.03.2018

Nejlepší kniha o fake news!!!

Zvol si info Miloš Gregor Petra Vejvodová

S pojmem fake news se již každý nepochybně setkal. Kouká na nás z obálek novin, internetových stránek a není dne, aby se neobjevil na twitterovém účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Závěrka

Zobrazeno 6356 Dne 16.10.2017

Závěrka

Miloš Urban

Oči plující zimním podvečerem, kolem nich tvář; dvě temná světélka ve světle bílém. Spěchající postava, proplétá se mezi bundami a kabáty na zalidněném, všemi směry se rozbíhajícím a zase do středu se vracejícím náměstí Republiky.

Co by můj syn měl vědět o světě

Zobrazeno 5794 Dne 16.10.2017

Co by můj syn měl vědět o světě

Fredrik Backman

No. Takže já jsem tvůj tatínek. Mám dojem, že už to začínáš chápat. Až doteď ses jen tak vezl a nechával všechnu práci na nás, ale podle mých informací je ti už rok a půl, a tudíž jsi už dost starý na to, aby ses začal leccos učit. Různé fígle a tak. K tomu se stavím velmi pozitivně, to ti klidně říkám rovnou.

Ukázka z knihy Opravář osudů

Zobrazeno 5091 Dne 06.10.2017

Ukázka z knihy Opravář osudů

Robert Fulghum

George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých českých kořenech. Nakonec ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? A kdo je Vera, sousedka a přítelkyně plná pochopení, ale i tajemství?

Zvíře

Zobrazeno 12875 Dne 07.08.2017

Zvíře

Torey L. Hayden

„Někdy když v noci ležím v posteli…,” začal jednoho dne. „Víš, jaké to je, když ležíš v posteli a je tma? Na chodbách se nechává rozsvíceno, ale v pokojích se po desáté hodině svítit nesmí. Z toho se pak dělají stíny. Docela obyčejné věci vrhají stíny, které se všude natahují. Ležím, dívám se na ně a říkám si: jsou to přece jenom obyčejné věci. Tohle je jenom můj stůl.

Zázrak v plechovce

Zobrazeno 5758 Dne 08.05.2017

Zázrak v plechovce

C. D. Payne

Wilder S. Flint ujížděl po Highway 46 na jih kolem ohijského Ashtabuly, když natrefil na budovu ve tvaru kuřete. Propracovaný štukovaný exteriér připomínal křídla. Po obou stranách vstupních dveří se tyčily velké kuří nohy vymodelované z cínu.

Na první pohled

Zobrazeno 7824 Dne 27.03.2017

Na první pohled

Grégoire Delacourt

Grégoire Delacourt: NA PRVNÍ POHLED
Arthur Dreyfuss měl rád velká ňadra.
Někdy se ptal sám sebe, jestli by je měl velká, nebo malá, kdyby se náhodou narodil jako dívka, neboť jeho matka měla prsa drobná, zato jeho babička obrovská., alespoň jak si pamatoval z objetí, ve kterém ho její těžká prsa pokaždé skoro udusila.

Mít a nemít

Zobrazeno 8714 Dne 26.01.2017

Mít a nemít

Kapitola první
Vite, jak to vypada brzy rano v Havaně, kdy tulaci, rozvaleni
u zdi budov, ještě vyspavaji, než přirachoti prvni vozy s nakladem
ledu pro hospody? A my jsme si to namiřili z doků přes

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna