Skip to main content
Kamila Janovičová
  • členem od 2021

Kamila Janovičová

  • Členem od: 2021
  • Bydliště: České Budějovice
  • Ročník: 1992
  • Angažmá: Jihočeské divadlo

Repertoár

Bio

Narodila se v Ostravě 26.9. v roce Opice. Bohužel nemá žádný poutavý příběh o tom, jak se rozhodla stát herečkou. Divadlo bylo její součástí od nemluvněte a milující rodina ji vždy podporovala.

V dramatickém kroužku hrála pejsky, dědy vševědy, krále a jednou princeznu. První placená práce bylo vystoupení s písní Větře, větříčku z pohádky S čerty nejsou žerty při otevření dětského onkologického oddělení v nemocnici v Porubě.

Během studií na Janáčkově konzervatoři v Ostravě (obor hudebně dramatický) hostovala v Komorní scéně Aréna a Slezském divadle v Opavě, např. v roli Luisy ve Schillerově hře Úklady a láska. Její první věta před kamerou byla: "Ty huso!"

Režisér Ivo Macharáček si ji na konkurzu vybral do role Aničky v pohádce Tajemství staré bambitky. Pohádkové bylo i celé natáčení. Do dnes se usmívá, když si na to léto vzpomene.

Na DAMU se dostala napodruhé a přestěhovala se do Prahy. V závěrečném ročníku hostovala v Jihočeském divadle ve hře Kati v roli Shirley. V den premiéry dostala nabídku na angažmá, kterou nadšeně přijala. Otáčivé hlediště v Českém Krumlově byla láska na první povzdech. V Jihočeském divadle od roku 2017 nastudovala řadu rolí, mezi nejvýraznější patří vedle zmíněné Shirley hlavní role Hany v Rybí krvi nebo Míny v Draculovi.

Objevila se v několika seriálech (Ulice, Vyprávěj, Dáma a Král, Specialisté), videoklipech (Vees, Bandaband) a studentských filmech (Snovej, Jeleni, Jak blízko tomu jsem, 24, Z pekla do pekla). V roce 2019 proběhla premiéra historického filmu Pláč svatého Šebestiána, kde hraje Ulrike.

Zbožňuje černý humor, Irsko, víno, seriál Black books a přeřeky na jevišti.