Flouk a Líla

Autor: Petra Dvořáková, Nakladatelství: Host

Pohádkový příběh o velikém přátelství počítačové myši a kouzelného kocoura. Víte, děti, že myš Líla není obyčejná, ale počítačová? Jenže v kanceláři ji to moc nebaví, a tak si hledá kamarády ve skutečném světě. Jenom pozor na toho protivného kocoura Flouka, co tu v mrakodrapu skoro bydlí a rád by se dostal do počítače. Páni, ono se mu to vážně povedlo! A když už tam je, zkusí si v něm nejdřív zajít na záchod. Fúúúj! A navíc se tam popere. Ještě že je tu myš Líla, která to s počítačem tak umí! Moderní pohádka pro děti od pěti do sedmi let o tom, jak se liší náš skutečný svět a virtuální realita.
účinkují Markéta Lánská a Alan Novotný
vydalo nakladatelství Host v roce 2015
ilustrovala Kateřina Hikadová

Petra Dvořáková

Díky za Flouka a Lílu v LiStOVáNí! Zpracování mi udělalo velikou radost a chtě-nechtě mi na konci představení hrkly do očí slzy. Pro autora je vzácné a mimořádně krásné, když zažije, že herci jeho text povýší. U Flouka a Líly se to díky hercům Markétě a Alanovi povedlo! Petra Dvořáková

* 1977, spisovatelka, copywriterka a scenáristka. Do povědomí veřejnosti vstoupila svou první knihou Proměněné sny, za kterou v roce 2007 získala cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. O dva roky později jí vyšla druhá kniha Já jsem hlad o zápasu s mentální anorexií. V roce 2011 vydala svou první knihu pro děti Julie mezi slovy, za kterou získala ocenění Zlatá stuha v kategorii beletrie pro mládež a Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství. Pro Český rozhlas připravila cyklus příběhů Pohádky z parku (cyklus Hajaja) a pro Českou televizi scénáře k pořadům pro děti a mládež např. Planeta Yó, (Vel)Mistr E, Wifina aj.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna