Stop

Autor: Tomáš Poláček, Nakladatelství: Reportér magazín s.r.o.

Tomáš Poláček podnikl v létě roku 2015 bláznivou výpravu. Stopnul 250 aut povětšinou nevalné úrovně, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi - nejjižnějšího města světa. "V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je," vysvětluje Poláček, který stopuje více než dvacet let, dojel mimo jiné z Prahy na olympiádu do Pekingu. "Páteří knihy je ale tahle cesta přes dva kontinenty," říká, "protože ta byla určitě nejdrsnější - v posledních dnech jsem brečel." Se svou dramatickou knihou se vydává teď na jinou cestu, na turné s projektem LiStOVáNí.
vydalo nakladatelství Reportér magazín s.r.o. v r. 2015
účinkují: Lukáš Hejlík, Alan Novotný (obojí alt. Gustav Hašek) a Tomáš Poláček

Tomáš Poláček

Český novinář působící v časopise Reportér se narodil v roce 1977 v Prostějově, ale od dětství žije v Praze. Své povolání si vybral již v první třídě. Ve dvanácti letech napsal první rozhovor, a to se svým oblíbeným spisovatelem Jaroslavem Foglarem. V roce 1994 vyrazil poprvé autostopem do zahraničí - do Rumunska. Od roku 1998 studoval žurnalistiku a bohemistiku, ani jednu školu však nedokončil.
O dva roky později se stal redaktorem deníku MF DNES, ve kterém strávil čtrnáct let a kde se vyhranil jako autor velkých rozhovorů a reportáží.
V roce 2008 dojel stopem z Prahy na olympiádu v Pekingu. Má dceru Apolenu a syna Bartoloměje.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna