Skip to main content
Hry bez hranic
 • Michal Kašpárek

Hry bez hranic

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků.
Účinkují
 • Název knihy:
  Hry bez hranic
 • Autor knihy:
  Michal Kašpárek
 • Nakladatelství:
  Listen
 • Nakladatelství:
  Euromedia group
 • Premiéra Listování:
  leden 2019
 • Délka představení:
  do 50 minut

Příběh

Mladý programátor Filip si užívá všeho, co dnešní svět nabízí dobře placeným profesionálům: cestování, drogy, sex bez závazků. Vydělávat na pohodlný život vývojem návykových her a těžbou osobních dat možná není dvakrát morální, ale když to nebude dělat on, bude to přeci dělat někdo jiný, ne? Jakmile se vynalézavému pragmatikovi naskytne během vrcholící uprchlické krize historická příležitost vytřískat na lidském neštěstí tolik, že už nikdy nebude muset vstávat do práce, neváhá propůjčit svůj cynismus dobré věci. Před čtenáři se otevře nepříjemná otázka: sledují nechutné vykořisťování, anebo efektivní záchrannou misi? Publicista a komentátor Michal Kašpárek se ve své ajťácké grotesce strefuje do současných kultů efektivity, kreativity nebo flexibility a předkládá mrazivý i krutě vtipný pohled na generaci Y.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek je český publicista a překladatel, šéfredaktor magazínu a časopisu Finmag. Absolvoval obory Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury, Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně (2003–2007). Píše články pro česká i zahraniční média – MF DNES, Computer, Wizz aj. Píše články a recenze pro server Finmag, na začátku roku 2017 se stal jeho šéfredaktorem. Knihy recenzuje také na vlastním webu Kašpárkova knižní poradna. Přeložil knihu Kraď jako umělec a dvě knihy o myšlenkových mapách Tonyho Buzana. Je autorem průvodců Poznej Brno a Brno Now. V roce 2018 mu vyšla novela Hry bez hranic.

Chtěli byste toto představení zhlédnout
ve vaší škole?