Odpad

Autor: Andy Mulligan, Nakladatelství: Argo

Nikdy nevíte co najdete! Rafael bydlí spolu se dvěma kamarády Gardem a Krysou na skládce odpadu v nejmenované zemi připomínající Brazílii, jsou to děti ze slumu. Jednoho dne najde mezi odpadky tašku, v níž je 1100 peset, obrázek a klíč. Tento nález v chlapcích zažehne touhu po dobrodružství, a tak se rozhodnou přijít na to, komu věci patří. Když to zjistí, dozvědí se i o boji jednoho člověka se strašnou nespravedlností. To se však dozvědět neměli – brzy začne jít o život i jim. Možná jste nedávno zaregistrovali v kinech film na motivy této skvělé knihy. Jestli máte děti stejně odvážné jako jsou i hrdinové tohoto strhujícího a zároveň hořce zábavného příběhu, vězměte je na toto thrillerové LiStOVáNí.
- účinkují: Pavel Oubram, Tomáš Drápela a Jiří Suchý z Tábora (alt. Věra Hollá)
- v překladu Martina Urbana vydalo nakladatelství Argo

Andy Mulligan

 Populárním a oceňovaným autorem knih pro mladé publikum. Jeho tvorba je silně ovlivněna jeho pobytem v Kalkatě a v Brazílii.
Novelu Odpad zfilmoval Stephen Daldry, autor tak slavných filmů, jako jsou Hodiny, Předčítač nebo Billy Elliot. Scénář napsal Richard Curtis, scenárista a režisér Lásky nebeské.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:
   
Ministerstva kultury ČR Statutárního města Brna