Senzační divadlo

 |  Aktuality

První týden v lednu si děti přinesly na hodinu českého jazyka knížky, které našly pod stromečkem. Společně jsme si je prohlíželi, četli ukázky a děti samotné vyprávěly o tom, co se jim na rozečtené knížce líbí. Mezi donesenými knihami nás všechny nejvíce zaujala kniha Lichožrouti od Pavla Šruta.

Přečetli jsme si první kapitolu, druhou, třetí a pořád se ozývala slova „ještě". Kniha si děti získala opravdu lehce. Za několik dní jsme se dozvěděli, že právě Lichožrouti přijedou k nám do školy 30. ledna v podobě scénického čtení – LiStOVáNí. Zjednodušeně řečeno - jde o spojení čtení knihy a divadla.

Přemýšlíte, kdo nebo co je to Lichožrout? „Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče." Napínavý příběh Hihlíka, Kudly Dederona, pana Vavřince a dalších si děti získal od první minuty.

Obdivuhodné bylo ztvárnění postav, rekvizity, hudba, tanec, čtení z knihy a v neposlední řadě i zapojení diváků. Po celou dobu představení jsme se všichni smáli a úžasně se bavili. Na představení jsme ihned navázali v dalších hodinách – vyprávěli jsme si, hodnotili postavy, všichni si chtějí knížku přečíst a na konec jsme vše výtvarně ztvárnili.

Představení bylo organizováno ve spolupráci s místní knihovnou za finanční podpory obce a sponzorů z řad rodičů. Mockrát všem děkujeme, neboť takto zajímavé ztvárnění knížky splnilo svůj cíl - oslovit děti a vzbudit zájem o čtení.

Autor: A. Levová

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:

Ministerstvo kultury ČR
Statutární město Brno
Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru