Skip to main content
LiStOVáNí na Gröbovce

LiStOVáNí na Gröbovce

15. 03. 2012

Ještě před premiérou naší kuchařky (U nás v Evropě/divadlo Minor/27.3./19:30/ doporučujeme využít předprodeje či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) Vás velmi srdečně zvu na LiStOVáNí na krásné Gröbovce. Ono totiž nejenom pobaví, ale i pomůže. Výtěžek ze vstupného poputuje do Nadačního fondu Propojeni, jehož jsem patronem.

U nás v Evropě

U nás v Evropě

3. 03. 2012

Maminka mi kdysi v době železné opony vyprávěla o jedné pratetičce, která žila před druhou světovou válkou v Bratislavě a jezdila tramvají na oběd ke své přítelkyni – ta ovšem bydlela ve Vídni. V době železné opony to znělo jako nesplnitelný sen, pohádka. A dnes už je to zase normální.

Severák na Vysočině

Severák na Vysočině

27. 02. 2012

Vysočina má jistě své problémy s drsným počasím. Přesto přes ni teď projde Severák, který doposud nezavál. Kniha Dobrý proti severáku potvrdila v LiStOVáNí své kvality a s tímto emailovým koncertem se projekt krom klasického Havlíčkova Brodu dostane poprvé také do Pelhřimova a Jihlavy.

Egbérie a Olténie - Sylva Fischerová

Egbérie a Olténie - Sylva Fischerová

21. 02. 2012

Sylva Fischerová si nebere servítky. Hrdinové jejích pohádek jsou lidé z masa a kostí, cpou se a bolí je břicha.
Správná pohádka má mít tři vlastnosti: poezii, moudrost a vtip. A má se líbit jak dětem, tak dospělým. Pohádky Sylvy Fischerové takové jsou.

Emailový milostný balet

Emailový milostný balet

9. 02. 2012

Začíná nám turné s novým, vtipným, milostným představením Dobrý proti severáku, knihou současného rakouského spisovatele Daniela Glattauera, která se stala mezinárodním bestsellerem! V roce 2006 byla nominována na Německou knižní cenu a byla přeložena do mnoha jazyků a adaptována do podoby divadelní i rozhlasové hry.

Kamarádi na život a na smrt

Kamarádi na život a na smrt

8. 02. 2012

Pachatelé dobrých skutků je další krásná kniha, díky které jsme připravili zábavné představení pro děti a mládež. Tato oblíbená knižní série od Miloše Kratochvíla přináší rozverné historky dvou nerozlučných kamarádů, žáků základní školy. Michal Souček a Filip Fialka jsou kamarádi na život a na smrt, ale také i známé firmy.

LiStOVáNí ve Studiu Kamarád

LiStOVáNí ve Studiu Kamarád

7. 02. 2012

Každou neděli v 7:30 začíná na Čt1 vysílání Studia Kamarád, pořadu pro děti. Tato neděle 12.2. pro nás ovšem bude zcela výjimečná. Jako host se tentokrát objeví na televizní obrazovce Lukáš Hejlík a po rozhovoru s ním nebude chybět ani ukázka z představení. Listovat se bude knížkou Kouzelná Baterka, kterou napsala spisovatelka Olga Černá.

Literárně-výtvarná soutěž

Literárně-výtvarná soutěž

31. 01. 2012

V rámci kampaně Rosteme s knihou, jejímiž jsme partnery, vyhlašuje společnost Svět knihy, s.r.o. literárně-výtvarnou soutěž Komiks nás baví! Soutěž je určena pro děti a mládež. Slavnostní vyhlášení výherců se uskuteční 18. 5. 2012 na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2012. Vyhlášení moderuje Lukáš Hejlík.

Jed roku 2012

Jed roku 2012

8. 01. 2012

Turné se Starou dámou, která vaří jed začíná právě dnes! Vytáhli jsme ze šuplíku a oprášili jedno z nejhumornějších představení knihy, která právě prošla dotiskem, napsal ji finský švihák jménem Arto Paasilinna. Je šance to vidět v pěti městech, tak se za námi vydejte na výlet a vezměte známé, je to sranda, takže si určitě šplhnete.

Nové video - Dračí polévka

Nové video - Dračí polévka

4. 01. 2012

Nezapomínejte se občas podívat i do našich galerií do kterých přidáváme videa i fotografie a to nejen z našich hlavních scén. Dnes je zde jako novinka video z premiéry představení v Divadle Minor Dračí polévka.

Spisovatel Josef Škvorecký zemřel!

Spisovatel Josef Škvorecký zemřel!

3. 01. 2012

Naposledy vydechl v úterý v Torontu, v nemocnici Princezny Margarety podlehl rakovině ve věku 87 let. Josef Škvorecký, kterého proslavila kniha Zbabělci, patřil k předním českým spisovatelům. Po okupaci Československa emigroval do Kanady, kde vedl od roku vydavatelství '68 Publishers, které vydávalo české exilové autory...

Stará dáma opět vaří jed!

Stará dáma opět vaří jed!

1. 01. 2012

Je tu nový rok a v něm se můžete samozřejmě těšit na spoustu listovaček. Začínáme reprízou jednoho z nejhumornějších představení z knihy, která právě prošla dotiskem, napsal je finský švihák jménem Arto Paasilinna a jmenuje se Stará dáma vaří jed. Jak už název napovídá, těšte se na černočerný finský humor, několik mrtvol (Hejlík, Oubram, Novotný)...

Poslední letošní Ekonomie!

Poslední letošní Ekonomie!

19. 12. 2011

Snad cestou z trhů, z nákupů, od sálatu, odkudkoliv, stavte se ještě na poslední LiStOVáNí sezóny, naší reprízu dnes už kultovní Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka. Navíc je to naše jubilejní 111. repríza. Ve Štúdiu12 21.12. v 19:00 se na Vás budeme těšit, ...

Divoké Vánoce v Baobabu

Divoké Vánoce v Baobabu

19. 12. 2011

12 klasických pohádek vyprávěných obrazem 12 ilustrátory Baobabu, Kaplického Bylo nás pět z Tábora - úžasná pouliční dobrodružství doplněná o mapy, kde se příběh odehrává a zejména fotografie míst a zákoutí z archivu fotografického ateliéru...

Vítejte na nových stránkách!

13. 12. 2011

A je to tady? Asi ano. Po téměř roční přípravě právě když nám ten rok spěje tak hezky ke konci jsou tu konečně nové stránky listovani.cz. Manželé Hejlíkovi (Jindra a Ivana) na nich strávili nemálo večerů a nocí. Výslednou práci můžete právě teď vidět. Tak ať se líbí, stejně jako ten blížící se Nový rok! Hezké Vánoce. Vaše LiStOVáNí

Pozvánka na křest knihy

8. 12. 2011

Vydavatelství Mladá fronta a. s. si Vás dovoluje pozvat na slavnostní křest poslední knihy Miloše Kratochvíla ze série Pachatelé dobrých skutků 5 - Klofáci.
Akce se koná v pondělí 12. prosince 2011 v 10:00 hodin Městská knihovna v Praze - malý sál, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1.

Lednová repríza

30. 11. 2011

Na leden jsme pro Vás připravili velký návrat Staré dámy, s kterou budeme opět putovat po všech našich hlavních scénách. Hořký román a černý humor od finského spisovatele Arto Paasilinna poprvé oprášíme 8. 1. v Brně a po Č. Budějovicích, Havlíčkově Brodě, Bratislavě a Praze budou následovat i další města ČR.

Připravujeme na rok 2012

27. 11. 2011

V příštím roce pro Vás LiStOVáNí připravuje spoustu dalších krásných knih a tentokrát už opravdu nebude chybět ani kuchařka. Podívejte se na co všechno se můžete těšit.

  • Pachatelé dobrých skutků (Miloš Kratochvíl)
  • Dobrý proti severáku (Daniel Glattauer)
  • U nás v Evropě - Na obědě u evropských rodin (Markéta Hejkalová)
  • O rackovi a kočce, která ho naučila létat (Luis Sepúlveda)
  • Merde Impossible (Stephen Clarke)
  • Zahrada (Jiří Trnka)

Prosincová premiéra

20. 11. 2011

Na prosinec jsme připravili premiéru knihy jedné z nejpřednějších a zároveň také nejplodnějších autorek poslední doby (nejen) dětských knih, spisovatelky Aleny Ježkové Dračí polévka, která nás v LiStOVáNí navíc na všech stálých scénách doprovodí a po krátké besedě bude podepisovat své knihy, které budou na místě ke koupi. Tento příběh, je součástí snad už každé české školní třídy. Kniha je vhodná pro děti od 9 do 14 let.