Skip to main content

Nikdo v sále ani nedýchal

 |  Reference

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 se v Kulturním domě Kraslice konal pořad Listování, o kterém jsme již předtím věděli, že objevuje nové žánry – sportovní literaturu a životopis. Myslím si, že pořad byl takto předveden proto, aby děti v dnešním moderním světě plném počítačů a chytrých telefonů nepřestávaly číst knížky, případně aby je číst začínaly.

V pořadu účinkoval známý herec Lukáš Hejlík a jeho kolega Alan Novotný. Během hodinového programu nás oba seznámili se životem Usaina Bolta, jeho rodinou a prostředím, ve kterém nejrychlejší muž světa vyrostl. Fiktivní rozhovory se členy jeho rodiny, jeho trenérem i novináři byly velmi zábavné, ale i poučné. Nikdo v malém sále ani nedýchal. Sportovci a sportovkyně proto, že je zajímá sport a osudy tohoto velikána, zbytek, hlavně dívky, na svých místech doslova hltal Lukáše Hejlíka, který je idolem i pro naše maminky.
Musím říci, že herecký výkon obou byl opravdu úžasný.
Pořad byl více méně propagací knihy Můj příběh – 9:58, kterou herci zdařile přetvořili tak, aby zaujala nejen dospělé, ale i děti. Myslím, že se jim jejich záměr podařil. Sám jsem nevěděl, co mám od pořadu očekávat, ale musím přiznat, že mě velmi mile překvapil. Věřím, že mnozí z nás si knihu přečtou a prohlédnou, protože herci nás ujistili, že je v ní více obrázků než textu (pokus o vtip).
Tento zážitek pro nás zorganizovala paní ředitelka z Městské knihovny v Kraslicích. Doufám, že mí spolužáci budou souhlasit, že jí za to patří náš dík. Já osobně se těším na další podobný pořad.

Milan Müller, žák 8.A