Skip to main content
Daniel Glattauer

Daniel Glattauer

13. 02. 2012

Jen poslané a přijaté zprávy? Může něco takového fungovat? ptali se kritikové. Může – a jak! E-mailový román Daniela Glattauera se stal miláčkem čtenářů a tisku, prodalo se okolo 200 000 výtisků. Autorovi se podařilo vytvořit moderní verzi kultivovaného a koketního románu v dopisech, jak ho znalo a milovalo 18. století.

Miloš Kratochvíl

Miloš Kratochvíl

29. 01. 2012

Miloš Kratochvíl publikoval v řadě českých nakladatelství díla pro dospělé i pro děti. Úspěch básniček si spisovatel ověřil na čtenářích dětských časopisů Mateřídouška a Sluníčko, kam si samy děti přály zařazovat vždy speciální stránky plné Kratochvílových veršovaných špásů, žertíků a rošťačin.

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík

22. 01. 2012

Zavítali jsme do Semil s další dílem Listování. Žáci nižšího gymnázia viděli představení Život k sežrání od autora Mikaëla Olliviera a žáci vyššího gymnázia představení Gottland od Mariusze Szczygieła. Při této příležitosti požádala Lukáše o rozhovor redaktroka studentské sekce Semilských novin Anežka Buriánková.

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík

3. 12. 2011

Dračí polévka se zítra podává. S krásnou Do Thu Trang (Asi-jatka, Vietnamka. Západočeška), blogerkou z idnes.cz jsem vedl v souvislosti s Dračí polévkou a našim turné na téma této knihy po celé republici (společně s Alenou Ježkovou, autorkou knihy), myslím zajímavý rozhovor. Tady je. LukS

Alena Ježková

Alena Ježková

29. 11. 2011

Kniha Dračí polévka získává stále více nadšených čtenářů. S Dračí polévkou a Alenou Ježkovou osobně se můžete setkat v adventním čase hned ve čtyřech českých a moravských městech! Po představení vždy následuje autogramiáda, kde bude možné koupit většinu autorčiných knížek a samozřejmě si je nechat podepsat.

Robert Fulghum

Robert Fulghum

18. 05. 2011

Známý americký spisovatel Robert Fulghum příjíždí opět s novou knihou Drž mě pevně, miluj mě zlehka, která tentokráte pojednává o tančení a především tangu a opět s projektem LiStOVáNí objíždí jeho stálé scény.

Petr Morkes

Petr Morkes

15. 03. 2011

Petr Morkes, duchovní otec legendárního psího detektiva, Komisaře Vrťapky, který ožije v LiStOVáNí a v březnu a dubnu se rozjede po vlastech českých. Budeme doufat, že i do Vašeho města či knihovny. Přečtěte si odpovědi na dotázky pro Petra Morkese a nalaďte se na blížícího se Vrťapku! Coming very soon!

Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová

9. 11. 2010

Již o tomto víkendu se můžete těšit na premiéru LiStOVáNí knihou Báry Nesvadbové Garpíškoviny, aneb Bibi a čtyři kočky. Nenechte se zmást, že jde o knihu pro děti, na své si přijdou i rodiče, prarodiče, jakož i široká čtenářská veřejnost.

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček

1. 11. 2010

Vznik každého LiStOVáNí provází řada otázek. Nejvíc nás však zajímá, jak budou reagovat naši diváci, jak se jim bude LiStOVáNí líbit. U knihy Ekonomie dobra a zla autora Tomáše Sedláčka otázka o to palčivější, oč vzdálenější je téma ekonomie beletrii.

Zdeňek Černín

Zdeňek Černín

1. 11. 2010

V souvislosti s připravovanou premiérou LiStOVáNí - Tiché dny v Mixing Part - Vám postupně představíme naše dva nové kolegy - Jitku Sedláčkovou z Divadla Pod Palmovkou a Zdeňka Černína z Městského divadla Brno, který nám poskytl následující rozhovor. Kolegyni Jitku vyzpovídáme již brzy!

Petra Braunová

Petra Braunová

18. 03. 2010

V březnu budeme společně s autorkou Petrou Braunovou listovat jejím příběhem pro děti s názvem Ztraceni v čase. Prožijeme napínavá dobrodružství jedenáctiletého Martina, který tráví prázdniny u babičky na venkově, a nakonec se snad i dozvíme, kdo že se to vlastně "ztratil v čase". A kam by se ráda "ztratila v čase" samotná autorka příběhu Petra Braunová? Odpověď nejen na tuto otázku si přečtěte v našem rozhovoru.

Galina Miklínová

Galina Miklínová

24. 02. 2010

Galina Miklínová, která nás mimochodem bude společně s Pavlem Šrutem doprovázet na našem lichožroutském turné, je známou ilustrátorkou, grafičkou a autorkou několika animovaných filmů. Má malou dcerku Rozinku a byla tak hodná a zodpověděla nám pár otázek.

Mariusz Szczygieł

Mariusz Szczygieł

12. 09. 2008

Mariusz Szczygieł (42) je polský reportér a spisovatel, který se zaměřuje na provokativní kritiku domácího konzervativismu. Označuje se za čechofila a jeho kniha Gottland a další "české" reportáže shrnují morálně sporné úkazy a příběhy z novodobých českých dějin. Gottland se stal v Polsku hitem získal výroční cenu čtenářů i knihkupců a v Česku se ho od podzimu prodalo 20 tisíc výtisků.

Emil Hakl

Emil Hakl

22. 05. 2008

Emil Hakl, vl. jménem Jan Beneš (1958) – autor mj. povídkových knih Konec světa, O létajících objektech, novely O rodičích a dětech (Magnesia Litera 2003 za prózu), románů Intimní schránka Sabriny Black a Let čarodějnice.

Lenka Janíková

Lenka Janíková

14. 06. 2007

S Lenkou jsem si v pátek povídal nejen o pohádkách, fantazii a LiStOVáNí. Dostalo se i na to, kdo je z ansámblu nejhezčí. Tentokrát byla odpověď zaznamenána a vy si ji můžete přečíst.

Olga Černá

Olga Černá

7. 06. 2007

Olga Černá je knihovnice a občanka obce Nadějkov. Pro projekt LiStOVáNí především autorka skvělé knížky Kouzelná baterka, kterou vydalo v roce 2004 nakladatelství Baobab a kterou na jedničku kolážemi vypravela Michaela Kukovičová.

Miloš Urban

Miloš Urban

16. 05. 2007

Na Skleněné louce bylo horko a květen. Mělo zde být i LiStOVáNí, měl tu být i Miloš Urban. A byl tu. Popíjel u stolku sodovku a kouřil. Postupně se půda Skleněné louky začala plnit diváky. Ti přicházeli na další z cyklu scénických čtení, tentokráte na Mrtvý holky, jejichž autorem není nikdo jiný než přítomný Miloš Urban.

Tomáš Drápela

Tomáš Drápela

23. 04. 2007

Byl jsem šťastný, když jsem se dozvěděl, že mé obavy byly liché. V tom se ve mně vzbudila zvědavost. Tomáše Drápelu jsem nikdy předtím neviděl. Otázky které jsem poslal se také vrátily zodpovězeny. Jaké byly? Jaké byly odpovědi? Kdo je Tomáš Drápela? Tajemství bude odhaleno o pár řádků níž.

Pavel Oubram

Pavel Oubram

23. 04. 2007

Turné s Hodinovým strojkem sice již začalo, ale ještě předtím než se vrhlo na scény LiStOVáNí, se za zády všech diváků tajně připravovalo. Pavel Oubram v potemnělých místnostech kdesi na českobudějovicku otevíral znovu a znovu Pullmanovu strašlivou knihu. Za světla svícnů se nad roztodivným příběhem skláněl spolu s Věrkou Hollou, nejoblíbenější herečkou poličských intelektuálů a také s tajemným mužem nesoucím jméno Drápela!!! Co se dělo? Kdo je onen muž?