Informace k současné situaci

Drazí, vzhledem k aktuálně platným opatřením jsou všechna představení zrušena. Jakmile to bude možné, ihned je nahradíme.

Vzhledem k složité situaci jsme začali hrát online pro veřejnost, ale nakonec i pro školy. A ohlasy jsou fantastické. Děti zapojujeme do hry, přes chat, někdy i obraz. Každé představení pak provází otázky, se kterými vyučující mohou dál s žáky pracovat, čímž se krásně ukazuje, že děti dávaly pozor. Jsou dvě možnosti jak to uspořádat.

Ta nejjednodušší je ideální pro celou školu, respektive více tříd, mít prostě "své představení". Pak si s námi na míru domluvíte den, čas i výběr představení. My vám vygenerujeme link, který se pak distribuuje žákům. Domlouváme paušální cenu za představení, která je de facto stejná jako na školách (7000 Kč za představení) - na představení se může živě dívat až 200 žáků prvního nebo druhého stupně, podle výběru představení.

Druhá varianta bude možná přes portál goout.net, kde jsou veřejná večerní představení, kde budete moci koupit lístek pro třídu za 1200,- (pak už neohlídáme, jestli se dívá 20 nebo 30 žáků). V tomto případě se bude jednat o veřejné dopolední představení, kde si ale nemůžete vybrat čas, den ani představení, my si prostě jen musíme fandit, že se budete chtít tak moc dívat, že tomu vše přizpůsobíte. Opět, dostane se k vám link k události.

Jediné, co se musí ohlídat, aby se odkaz nedostal zbytečně tam, kam by neměl. Rádi vám podáme více informací na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a hlavně - rádi pro vás zahrajeme.

Ty ohlasy nás zatím moc těší! Věříme, že tak nejen zpestřujeme tyto vleklé měsíce, ale přinášíme i nějaký nový živý impuls, který stále umí to, co nám s Listováním vždycky šlo, zažehnout jiskru ke čtení.

Z online představení je možné odehrát:
1. stupně ZŠ:
 • Šmodrcha aneb pěkně popletený kočičák, Archie Kimpton
 • Komisař Vrťapka, Petr Morkes (ideálně 1. - 3. třída)
 • Pachatelé dobrých skutků, Miloš Kratochvíl (ideálně 3. - 6. třída)
 • Manolito Brejloun, Elvira Lindo
 • Prázdniny blbce č. 13, Miloš Kratochvíl (ideálně 3. - 6. třída)
 • Bertík a čmuchadlo, Petra Soukupová
2. stupně ZŠ nebo nižší gymnázia:
 • Jak být klukem / holkou, Long/Hawson
 • Straka v říši entropie, Markéta Baňková
 • Nejlepší kniha o fake news (verze pro 2. stupeň)
 • Legenda Z+H, Miroslav Zikmund
 • Život k sežrání, Mikael Ollivier
Střední školy nebo vyšší gymnázia:
 • Fotbalové deníky, Jiří Hájíček
 • Mrtvý holky, Miloš Urban
 • Legenda Z+H, Miroslav Zikmund
 • Gottland, Mariusz Szczygiel
 • Nejlepší kniha o fake news (verze pro střední školy)

LiStOVáNí pro školy

Přijedeme my za Vámi !

Na základě objednávky přijedeme k Vám – do Vašeho města, na Vámi zvolené místo. Vystupujeme v kulturních domech, knihovnách, aulách, jídelnách a tělocvičnách školních zařízení.
Svým pojetím si klademe za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snažíme se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek.

Časté otázky

Jak se k nám dostanete a kde hrajeme?
Přijedeme my za Vámi! Na základě objednávky přijedeme k Vám – do Vašeho města, na Vámi zvolené místo. Vystupujeme v kulturních domech, knihovnách, aulách, jídelnách a tělocvičnách školních zařízení.
Jaká je výše vstupného?
Vstupné na představení pro děti mateřských a základních škol, víceletá gymnázia a střední školy je na žáka 60,- Kč. Cena za jedno představení se dá také domluvit smluvně, podle druhu kulturního nebo školského zařízení a počtu představení na daném místě.
Jak dlouho trvá představení?
Délka představení se pohybuje mezi ověřenými 35 až 60 minutami, podle věkové skupiny. Velmi často máme s sebou představované knihy podepsané autory, které si škola (či přímo žák) může zakoupit a na knize dále pracovat. Máme spoustu skvělých ohlasů z knihoven, kdy se dozvídáme, že je na námi představenou knihu ve školní knihovně i půlroční rezervace, ohlasy ze škol, kde se žáci se svými kantory pokusili o takové „své LiStOVáNí“.
Co náš projekt často nabízí navíc?
LiStOVáNí za roky své existence uvedlo v život více než 100 knih a často se těchto představení zúčastnili samotní autoři knih. Jedním z mnoha je i známý americký spisovatel Robert Fulghum, který s námi uvedl už dvě své knihy a komentuje to slovy: „Účastnil jsem se dvou produkcí z dílny LiStOVáNí, založených na mých knihách, a považuji jejich práci za nápaditou a inspirující. Jejich adaptace s citlivou přesností vystihují atmosféru mých děl a jejich herecké výkony jsou prvotřídní. Doufám, že se s nimi budu moci opět podílet na dalším projektu… a ne jednou. Vlastně už jeden vymýšlím. Jednoduše, jsou úžasní.“ S českým autorem, známým ekonomem Tomášem Sedláčkem a jeho Ekonomií dobra a zla, jsme se zase z Čech do světa doslali my. Tomáš podotýká: „Spolupráce s LiStOVáNím pro mne byla jednou z nejzajímavějších zkušeností. To, jakým způsobem dokáže LiStOVáNí oslovit diváky po celé České republice a jak kvalitně je má kniha Ekonomie dobra a zla zinscenována, mne velice příjemně překvapilo. Rovněž všichni hosté, které jsem na LiStOVáNí Ekonomií dobra a zla zval, mi dávali jen samé pozitivní ohlasy, stejně jako média. Představení nejen srozumitelným způsobem přiblížilo knihu divákovi, ale i poskytlo prostor pro debatu. Je vidět, že se jim v tomto žánru, kterého jsou průkopníkem, vysloveně daří. Je mi ctí s LiStOVáNím spolupracovat.“
A jak vidí náš projekt učitelé?
„Pro vzbuzení zájmu učit se číst, je důležité děti motivovat a zapálit chuť po poznávání. Tento projekt tuto podmínku rozhodně splňuje, LiStOVáNí je tou správnou zápalkou.

Zvolte si repertoár

Jsme schopni odehrát za dopoledne až pět různých představení pro různé věkové skupiny. Níže následují varianty výběru představení. Ty netvoří zrovna součást doporučené či povinné literatury, naopak jsou to díla a představení, která žáky více namotivují ke čtenářství jako takovému. Dokáží jim, že čtení dneska ještě není „mrtvá věc“ či ostuda.

Co o nás říkají?

 • Renata Skýpalová

  Střední škola KNIH, o.p.s.
  ...a jakéže to příběhy nám LiStOVáNí předvedlo? Například tu o neznalosti zvyků jiné země, které vás mohou uvést do opravdu trapné situace. Jak z ní vybruslit? No s důvtipem přeci. Nebo o hře na předstírání, dokud vás někdo skutečně nepřelstí. Vše je podáno s notnou dávkou nadsázky a okořeněno špetkou speciálního humoru, který je Fulghumovi vlastní. Doporučuji všem, kteří si rádi vyslechnou, co vše se může stát možná i vám.
 • Daniela Sekaninová

  ZŠ Dr. Horáka, Prostějov
  ...vytáhli jsme šesťáky na jedno z představení. Do sokolovny v Kožušanech se banda padesáti třináctiletých školáků dostavila ve čtvrtek 4. dubna ne příliš uspořádaně a s nejasnou představou, co je vlastně čeká. Pár vteřin po začátku však už byli vtaženi do příběhu pařížského studenta Bena, který žije sám s matkou a řeší své problémy s nadváhou a s láskou ke spolužačce Claire . Díky hercům a jejich vtipnému podání se kluci a holky vlastně „bezbolestně" prokousali celou knížkou a prošli si s Benem jeho trápení s kily, dietou, odmítnutím, ale v závěru i euforii prvního opravdového líbání s vysněnou dívkou.
 • Jitka Rauchová

  Českobudějovický deník
  LiStOVáNí prostě nebere knížky jako majetek salónních intelektuálů, ale jako samozřejmost a zdroj potěšení pro každého. A nikdo se za to nemusí stydět, ani krasavec ze seriálu nebo soutěžící z X-factoru. Číst se prostě může ledascos a dramatizovat? Úplně všechno – telefonní seznam nevyjímaje. Tak tomuhle se říká správně pojatá popularizace knih ve společnosti, přátelé. Živijó!
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:

Ministerstvo kultury ČR
Statutární město Brno
Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru