Skip to main content
Kafe a cigárko
 • Marie Doležalová

Kafe a cigárko

Historky z hereckého podsvětí
Účinkují
 • Název knihy:
  Historky z hereckého podsvětí
 • Autor knihy:
  Marie Doležalová
 • Ilustrace:
  Jan Hofman
 • Nakladatelství:
  Domino
 • Premiéra Listování:
  únor 2016
 • Délka představení:
  50 minut

Příběh

Marie Doležalová (Divadlo na Fidlovačce / Comeback / Stardance) si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se Marie nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera. Ty nejlepší glosy s podtitulem Historky z hereckého podsvětí vychází právě teď formou knihy. A pro LiStOVáNí je to rozhodně výzva, která slibuje netradiční zábavný večer. A víte co je na psaní Marušky ze všeho nejlepší? Že si dovede udělat legraci hlavně sama ze sebe.

Marie Doležalová

*1987, ákladní školu navštěvovala v Trutnově, poté přestoupila na osmileté gymnázium. Ale ani zde nezůstala až do maturity. Zřejmě díky hereckým genům pocházejících od babičky, jež hrávala ochotnické divadlo, se rozhodla si podat přihlášku na Pražskou konzervatoř, kde v roce 2008 začala studovat již šestý ročník. Jak sama říká, rodiče jejímu rozhodnutí nebránili, naopak se setkala s pochopením a velkou podporou.
Výborné rodinné zázemí a také ochota a píle učit se novým věcem, to vše je zcela jistě pro mladou adeptku herectví výborný základ k úspěchu. Režisérka Karin Babinská si usměvavou dívku s rezavými vlasy a roztomilými pihami v obličeji vybrala do role Išky ve filmu PUSINKY. Ač se jednalo o zdánlivě pubertální film pro mládež, ve skutečnosti tomu tak nebylo. Role Išky byla i poměrně psychologicky náročná. Iška je totiž dívka, která poznává první dotyky a milostné zkušenosti, přiznává si lesbické zaměření. Souběžně s PUSINKAMI natočila Marie Doležalová ještě pohádku LOJZIČKA JE ČÍSLO pro Českou televizi. Objevila se též na scéně Strašnického divadla v Praze.
Role jménem Saša jsou sympatické Marii Doležalové zřejmě souzené. Jednou Sašou byla v seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ. Jedná se o roli Saši Jurigové, která uteče z dětského domova a uchýlí se pod ochranu doktorky Gity Petrové. Za její péči se jí však „odvděčí" krádeží. Později otěhotní a přivede na svět holčičku. Ač je původně mladinká dívka rozhodnuta dát dcerku k adopci, i přes své mládí a díky podpoře svého přítele rozhodnutí změní a dá svému životu správný směr v podobě založení rodiny. Zcela jinou roli Saši, tentokrát Bůčkové, vytváří Marie rovněž na obrazovkách TV NOVA v komediálním seriálu COMEBACK.

Chtěli byste toto představení zhlédnout
ve vaší škole?