Skip to main content
Mít a nemít
 • Ernest Hemingway

Mít a nemít

Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galóny pašovaného rumu, hodně střelby, dobrodružství i humoru
Účinkují
 • Autor knihy:
  Ernest Hemingway
 • Překlad:
  Radoslav Nenadál
 • Nakladatelství:
  Odeon
 • Premiéra Listování:
  březen 2017
 • Délka představení:
  50 minut

Příběh

Třicátá léta, hospodářská krize, kapitán Harry Morgan, drsný život na moři, galony pašovaného rumu mezi Kubou a Floridou, hodně střelby, dobrodružství, ale i humoru, a hlavně Ernest Hemingway! Klasika z roku 1937, kterou mimochodem ve 40. letech zfilmovali s Humphrey Bogartem – scénář napsal William Faulkner. Slavný román vydal Odeon v přitažlivé grafické úpravě Martina Peciny v rámci desetisvazkové autorské řadě. LiStOVáNí se tedy tentokrát vydá na plavbu po literární klasice, očekávejte však moderní aktuální vlnobití!

Ernest Hemingway

Světoznámý americký spisovatel a novinář Ernest Hemingway se narodil v Illinoisu v USA do rodiny lékaře. Za první světové války bojoval jako dobrovolník na italské frontě. Válečné prožitky i záliba v nebezpečí či „extrémních sportech" ho vedly k tomu, že psal o lidech v mezních situacích. Je autorem řady románů (Mít a nemít, I slunce vychází), novel (Stařec a moře) a povídek. Mnohá z jeho děl byla zfilmována. Nositel Pulitzerovy ceny (1953) a Nobelovy ceny za literaturu (1954) miloval ruské spisovatele, ženy, lov, whisky a doutníky. Poslední léta svého života strávil na Kubě. Hemingwayova díla vycházela česky už od roku 1931, v 60. a 70. letech minulého století se na překladech podílela řada špičkových překladatelů. Povídky uzavírají řadu deseti svazků, které vycházely v nakladatelství Odeon v letech 2014–2016.

Chtěli byste toto představení zhlédnout
ve vaší škole?