Skip to main content
Roger Krowiak Tour

Roger Krowiak Tour

11. 09. 2014

Slovenská bondovka, psaná stylem druhořadého zámořského autora, ve které agent Roger Krowiak, bratr slavného Jamese, muž s ocelovými svaly, nebesky vysokou inteligencí a neodolatelným šarmem, připlouvá do stověžaté Bratislavy, hlavního města Polska. Zaplétá se do složité hry a stihne přitom poznat čtyři nejkrásnější ženy světa.

Benoît Duteurtre listuje Holčičkou...

Benoît Duteurtre listuje Holčičkou...

15. 06. 2014

Francouzský spisovatel Benoît Duteurtre přijel do České republiky, aby po dobu jednoho týdne od 5. do 11. června 2014 doprovázel LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, které formou scénického čtení představuje spisovatelovu knihu z roku 2005 Holčička a cigareta.

Lukáš Hejlík v cele smrti

Lukáš Hejlík v cele smrti

5. 06. 2014

LiStOVáNí Lukáše Hejlíka přináší na jeviště další knihu, o které se příliš nemluví. Jmenuje se Holčička a cigareta a rozhodně není pro děti. Její francouzský autor, dokonale ironický kritik současných poměrů Benoit Duteurtre navíc přijíždí do Prahy.

Holčička a cigareta

Holčička a cigareta

3. 06. 2014

Tohle turné nebude pro děti, přátelé. Titul možná klame, kniha Holčička a cigareta je opravdu jen pro dospělé. Rodinné LiStOVáNí (s Ivou Procházkovou, Milošem Kratochvílem či Petrou Soukupovou) nás čekají až od září.

Turné Holčička a cigareta

Turné Holčička a cigareta

28. 05. 2014

Blíží se turné s knihou Holčička a cigareta, na většině scén nás doprovodí autor Benoît Duteurtre,
a to nejen účastí, ale i diskuzí a autogramiádou, jeho knihy budou na místě opět k prodeji. Podívejte se na videoupoutávku a zarezervujte svá míst v divadlech.

Turné Legenda Z+H

Turné Legenda Z+H

26. 04. 2014

je nám ctí, že jsme se domluvili s panem Zikmundem na uvedení knih Legenda Z+H. Chceme dokázat i dnešní generaci, že Zikmund a Hanzelka byli opravdoví frajeři. A pořád jsou, jakkoliv je jeden z nich po smrti a druhému je neuvěřitelných 95 let.

MerdeTour 2!

MerdeTour 2!

30. 03. 2014

Vážení a milí,
je nám opravdovou ctí, že se po loňském úspěchu vrací autor bestsellerů Merde, Stephen Clarke, aby se s námi rozjel po České Republice na MerdeTour 2!

Listování s L.H.

12. 03. 2014

LiStOVáNí je projekt, který již 10 let představuje poutavou formou malým i velkým divákům knihy českých i zahraničních autorů. Je založený na scénickém čtení konkrétní knihy. Jeho cílem je vzbudit u dětí, které tráví stále více času ve virtuální realitě zájem o čtení.

Senzační divadlo

12. 03. 2014

První týden v lednu si děti přinesly na hodinu českého jazyka knížky, které našly pod stromečkem. Společně jsme si je prohlíželi, četli ukázky a děti samotné vyprávěly o tom, co se jim na rozečtené knížce líbí. Mezi donesenými knihami nás všechny nejvíce zaujala kniha Lichožrouti od Pavla Šruta.

Co LiStOVáNí chystá na únor?

Co LiStOVáNí chystá na únor?

22. 01. 2014

Křest nové knihy autora Zdenka Merty Pražská svatba a jiné erotické povídky. Tento známý hudebník tentokrát bude i spoluúčinkovat a naživo nás doprovázet na klavír. Po představení bude následovat prodej knihy, diskuze a autogramiáda.

Soutěž pro děti

Soutěž pro děti

19. 01. 2014

Přinášíme Vám informace o literární a výtvarné soutěži pro děti a mládež 3001: PŘÍBĚH PLANETY, kterou vyhlašuje Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou.
Úkolem dětí je napsat sci-fi povídku na téma budoucnosti planety Země. Jaký bude život na Zemi v roce 3001?

Lednová Tour Inferno

Lednová Tour Inferno

22. 12. 2013

LiStOVáNí začíná hned pekelně. Po pražském premiéře s Danem Brownem se vydáváme s jeho Infernem na turné po více než 30ti českých městech. Využijte předprodejů, ať máte své místo a třeba i dárek.
Šance dostat se na jeviště s knihou spisovatele, kterého zná celý svět, se neodmítá. Zvlášť, když u toho bude mistr samotný.

Tour Temný Pán

Tour Temný Pán

2. 12. 2013

Klidně jako vánoční dárek berte naší další premiéru Temného pána, tedy románu, který získal Cenu Roalda Dahla za nejvtipnější knihu roku 2012. Tak se k nám přijďte ještě pořádně pobavit, než začnete péct cukroví i plány na vánoční režim.

Turné Koho vypijou lišky

Turné Koho vypijou lišky

16. 11. 2013

Po "Vůdci, který tu byl už zas" přicházíme s velmi zajímavým románem Lidky Kábrtové, Koho vypijou lišky. Každá kapitola této knihy má přesně 50 slov, protože život je prý tak snadný, aby se dal v 50ti slovech vyjádřit. To byla rada dědečka malé El, která vyrůstá v Československu v hlubokých 70. normalizačních letech.

Pozor změna 16.10. !!!

9. 10. 2013

16.10. v 20:00 proběhne v divadle Minor beseda s autorem bestselleru Už je tady zas, Timurem Vermesem. Lukáš Hejlík, který bude večerem provázet, přečte i ukázku v češtině a pozve na LiStOVáNí touto knihou, které se bohužel z produkčních důvodů nebude moci ten den uskutečnit a které proběhne 4. listopadu v 20.30 taktéž v divadle Minor.

Už je tady zas tour 2013

Už je tady zas tour 2013

1. 10. 2013

Už je tady zas (Timur Vermes) + křest a prodej podepsané knihy
Léto 2013. Na zanedbaném plácku uprostřed Berlína se probudí Adolf Hitler. V nejhlubším míru, bez své strany, bez svých věrných, bez Evy. Sám a sám v moři přistěhovalců.

Turné Já se nebojím

Turné Já se nebojím

14. 09. 2013

Doufám, že jste po prázdninách odpočatí a nebojíte se vklouznout s námi do nové sezóny. Ta začíná fantastickou italskou knihou Já se nebojím. Tento napínavý příběh Niccoló Ammanitiho byl i úspěšně zfilmován a následně nominovaný na Oscara. Teď ho však uvidíte v LiStOVáNí.

Hezké prázdniny

Hezké prázdniny

30. 06. 2013

Vážení a milí přátelé projektu LiStOVáNí,

přeju vám hezké prázdniny. S celým týmem našeho projektu se na vás budeme těšit v další -snad stejně tak skvělé- sezóně. Osobně mám pro vás tip na toto léto, tedy návštěvu Lednicko-valtického areálu, kde strávím téměř celé prázdniny v Dvorním divadle.

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

29. 05. 2013

Slavnostní zahájení 3. TÝDNE ČTENÍ DĚTEM se uskuteční 30. 5. 2013 v Praze - v Městské knihovně Prahy 1 za přítomnosti dětí, rodičů, učitelů, knihovníků, obyvatel, známých osobností, významných hostů a vedení města Prahy.

Jsem z toho Woody Allen

Jsem z toho Woody Allen

29. 05. 2013

Zveme Vás na konec sezóny, troufám si říct povedené, na Literární výstřely nejen z Brodwaye, tedy mistrně napsané povídky Woody Allena. Těšíme se na Vás  s celým pásmem Jsem z toho Woody Allen 3.6. 20:00 v Divadle Minor Praha, 4.6. 20:00 v Kavárně U Notáře Havlíčkův Brod, 5.6. 17:00 ve Dvorním divadle Hlohovec a 5.6. 20:00 v Divadle Reduta Brno.