Listopadová Zahrada

Listopadová Zahrada

4. 11. 2012

Máme před sebou dvě listopadové události. Ještě než Vás začneme zvát a lákat na LiStOVáNí legendární knihou Zahrada Jiřího Trnky, upozorníme, že již běží předprodej i na naší srandu největší, tedy pořad "Jsme s Vámi, buďte s námi aneb 10 let LiStOVáNí". A protože jsou to kulaté narozeniny, věříme že bude plno a doporučujeme si pohlídat lístky.

Zahrada - Jiří Trnka

Zahrada - Jiří Trnka

2. 11. 2012

V roce oslav výročí narození výtvarníka Jiřího Trnky uvádí projekt LiStOVáNí ve spolupráci s nakladatelstvím Studio Trnka jeho slavnou knihu Zahrada. Ta patří mezi díla, která léta oslovují děti stejně jako dospělé.

Nakladatelství Dybbuk vydává

Nakladatelství Dybbuk vydává

31. 10. 2012

Román Slovo boží, druhá část volné trilogie nejúspěšnějšího finského autora Kari Hotakainena, tentokrát čtenáře pozve na cestu. Příběh začíná zdánlivě jednoduše: generální ředitel významného průmyslového koncernu má krátce vystoupit v televizi a objedná si řidiče, který pracoval pro jeho otce, aby jej zavezl do hlavního města.

Přání ze ZŠ Slovanka

18. 10. 2012

Čteme rádi s Hejlíkem,
opíjí nás rohlíkem.
Přejeme mu k jeho svátku,
za to všechno na oplátku,

Turné s Malou princeznou

Turné s Malou princeznou

15. 10. 2012

Jsme tu s další šňůrou, tentokráte se slovenským spisovatelem Jánem Uličianským a jeho knihou Malá princezna. Ta potěší všechny generace, není úplně čistě dětská kniha, je to spíše kniha, kterou by měli číst dospělí (samozřejmě i dětem).

Tabook

Tabook

1. 10. 2012
Malí kvalitní nakladatelé od nás i ze zahraničí se sjedou 5. a 6. října do Tábora na festival Tabook

Tábor, 18. září - Přes 35 domácích a 7 zahraničních malých nakladatelství se představí 5. a 6. října v Táboře na prvním ročníku mezinárodního knižního festivalu Tabook.

NAZPĚT V KALIFORNII

NAZPĚT V KALIFORNII

21. 09. 2012
Ahoj, vrátil jsem se včera večer a dobře jsem se vyspal. Za hodinu odjíždím na svou ledvinovou léčbu. No, nevedu já dobrodružný život?! Popravdě mi zatím nějak nechybí to naskakování do auta s celým listovacím týmem,... 
Turné v hajzlu začíná

Turné v hajzlu začíná

5. 09. 2012

Je po prázdninách. Doufáme, že jste si dobře odpočinuli, protože LiStOVáNí přichází s velkou bombou. Od 9. září do 17.9. je totiž na velkém turné, Turné v hajzlu, s americkým spisovatelem C.D.Paynem, autorem kultovní knižní série Mládí v hajzlu. S jeho knihou Neviditelný projedeme za 8 dní celkem 22 českých měst!

Turné v hajzlu se C. D. Paynem

Turné v hajzlu se C. D. Paynem

12. 08. 2012

Věříme, že jste po prázdninách odpočatí a připraveni na obrovskou vlnu, se kterou na Vás LiStOVáNí v září valí. Do České republiky za podpory ambasády USA a ve spolupráci s nakladatelství Jota zve spisovatele C.D.Payna, autora kultovní knižní série Mládí v hajzlu, ...

Charakter - Jiří Šimáček

Charakter - Jiří Šimáček

11. 07. 2012

V nájemním domě v centru Brna se vzájemně míjejí majitel domu — nerudný stařík se psem — a nejmladší nájemnice — školačka v lehce gotické náladě. Klid jejich izolovaných vesmírů oběma naruší třetiřadý podvodník, který se stane jejich společným nepřítelem.

Prožijte krásné prázdniny

Prožijte krásné prázdniny

3. 07. 2012

Vážení a milí, přejeme Vám příjemné prožití letního času. I pro velmi produktivní LiStOVáNí je to čas odpočinku, sbírání sil, jakkoliv několik akcí v našem kalendáři i tak najdete, ale také je to čas, kdy se ponoříme do čtení a výběru knih na příští sezónu. Ta, vězte, začne velkolepě.

Pašerák snů - Daniel Krhut

Pašerák snů - Daniel Krhut

29. 06. 2012

Hrdinou knihy Pašerák snů je autorův literární dvojník Eduard Remody, který je posedlým vypravěčem svého života. Spontánní, osobitou a mnohdy surově cynickou pouliční řečí líčí Remody osudy svých přátel přežívajících na společenské periferii, různých snílků, zoufalců, hráčů, děvkařů, bláznů, ale i normálně "šílených" lidí.

Přání k narozeninám

Přání k narozeninám

20. 06. 2012

A kdo že má dnes šedesátiny? Duše týmu LiStOVáNí.cz, největší adeptka na cenu "bezpečného zázemí", která splétá všechny ty zapeklité a jemné pavučinové sítě toho úžasně úžasného projektu. Blanka Hejlíková, které přejeme všechno nejlepší!

Pachatelé dobrých skutků

Pachatelé dobrých skutků

18. 06. 2012

Před prázdninami se s Vámi rozloučíme rozvernou knížkou Miloše Kratochvíla. Celá série Pachatelů dobrých skutků Vás opravdu pobaví, nechá Vás zavzpomínat na školní léta a vaše "dobré" skutky. Nebojte se vzít i školáky, však právě ze školního prostředí celá kniha je. Těšíme se na Vás dnes v Havlíčkově Brodě v 17 hodin na půdě U notáře.

Lukáš Hejlík získal ocenění

Lukáš Hejlík získal ocenění

14. 06. 2012

Již od roku 2003 uděluje Nadace Český literární fond výroční ocenění za nekomerční aktivity v oblastech publicistiky, vědy, tvorby a interpretace slovesného umění. Porota letos vybrala šest laureátů této ceny, mezi něž patří i herec Lukáš Hejlík se svým projektem scénických čtení LiStOVáNí.

Poslední LiStOVáNí v sezóně

Poslední LiStOVáNí v sezóně

6. 06. 2012

Je před námi poslední LiStOVáNí v sezóně a to, troufnu si říct, jedno z nejhumornějších vůbec. Jde o knihu, která právě prošla dotiskem, napsal ji finský švihák jménem Arto Paasilinna a jmenuje se Stará dáma vaří jed. Jak už název napovídá, těšte se na černočerný finský humor, několik mrtvol (Hejlík, Oubram, Novotný) a jednu starou dámu (Konvalinová).

Sladký čtvrtek

Sladký čtvrtek

3. 06. 2012

Novela světoznámého spisovatele, nositele Nobelovy ceny za literaturu, je volným pokračováním románu Na plechárně. Kaleidoskopický řetěz legračních i smutných, napínavých i tragikomických příhod, spojený postavou myslitelského doktora, prolíná stále přítomný zahloubaný filozofický nadhled,

Hlubokej průser

Hlubokej průser

3. 06. 2012

Neotřelý hrdina, svižná zápletka a pořádná Dashiella Hammetta či Raymonda Chandlera, pravidla zvoleného žánru obratně využívá a současně je velice vtipně posouvá a parodizuje. Po závratném úspěchu svých knih pro děti a mládež tak jasně dokázal, že si pozornost zaslouží i jako autor pro dospělé. Přeložil Pavel Medek.

Komiksfest!

Komiksfest!

24. 05. 2012

Společně s nakladatelstvím Labyrint a Baobab&GplusG s.r.o. zveme Vás a hlavně Vaše děti na dětský KomiksFest! na lodi Tajemství. Čeká Vás divadlo LiStOVáNí, výtvarné dílny a workshopy, tetovací a výtvarná tygří dílna, malování na obličej, dětský program 11-16h.

Svět knihy 2012

Svět knihy 2012

14. 05. 2012

Datum: 17. – 20. května 2012
Témata: Literatura černomořské oblasti Komiks
Čestný host: Rumunsko
Místo konání: Průmyslový palác, Výstaviště Praha - Holešovice

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory:

Ministerstvo kultury ČR
Statutární město Brno
Adresa

LiStOVáNí s.r.o.
Fibichova 154, 43902 Cítoliby
Nahoru
Nahoru